Přípravné zápasy

České trio z Detroitu zářilo, mezi hvězdami také Pastrňák

Martin Frk

Příprava NHL se blíží ke konci a formu má jen pár českých hráčů. Nejvíce se dařilo Čechům v Detroitu, kde se do statistik zapsali všichni tři. Mezi hvězdy zápasu patřil i David Pastrňák, který neodvrátil porážku s Philadelphií, za kterou stále nehraje Jakub Voráček.

Zatímco v pátek v noci skončila konfrontace Detroitu s Torontem jasnou výhrou Mafle Leafs 6:2, v posledním zápase přípravy dominovali Red Wings a osamostanili se v čele tabulky. . Výsledek 5:1 má pořádnou českou stopu, protože hned na dvou gólech je česká stopa. Frk se Šulák jistili výhru posledními dvěma trefami, Frkovi navíc asistoval Filip Hronek.

Nejdříve Hronek nahrával ve 33. minutě Frkovi v přesilovce a ten zpoza levého kruhu nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. V 51. minutě se poté prosadil ze samostatného úniku po návratu z testné lavice i Libor Šulák.

Do statistik zápasu se zapsal ještě David Pastrňák. Jeho Boston nestačil ale na Philadelphii poměrem 1:4. Bruin se dlouho trápili v útoku a dlouho nenašli recept na výborně chytajícího Elliotta. Až Pastňák ve 36. minutě poslal jedovatou střelu, kterou těsně před gólmanem tečoval Ryan Donato a vyrovnal na 1:1. Od té doby se ale prosazovali pouze Flyers s Radkem Gudasem v sestavě.