rozlosování

České tenistky se ve finále Fed Cupu vyhnou Francii, USA a Austrálii

České tenistky při oslavách fedcupového titulu
Zdroj: Profimedia
Téma:

České tenisové reprezentantky budou při losování finálového turnaje Fed Cupu nasazené do skupiny "D". Držitelky divoké karty od ITF se tak ve tříčlenné skupině nemohou střetnout s Francií, Austrálií a USA.

Nový formát týmové soutěže po vzoru Davis Cupu odstartuje 14. dubna na antuce v Budapešti. Samotné losování zbylých účastníků se uskuteční v úterý 11. února.

 

Po radikální změně herního systému v mužské týmové soutěži Davis Cupu, čeká v letošním roce premiérový turnaj i ženy. Od 14. do 19. dubna se dvanáct nejlepších zemí utká na finálovém turnaji Fed Cup v maďarské Budapešti, kde nebudou chybět ani zástupkyně z České republiky.

 

Předem jasným účastníkem finálové akce se stal fedcupový tým z hostitelské země. V srpnu se přidala Česká republika, která od ITF obdržela divokou kartu. Nadále tenistky Francie, které ovládly minulý ročník soutěže, jenž se hrál starým systémem. A Australanky, které v listopadovém finále podlehly právě výběru Galského kohouta.

 

V Budapešti tedy ještě zbývalo osm volných míst, o které se v únoru porvalo šestnáct zemí v kvalifikaci, která se hrála klasickým systémem na pět zápasů během dvou dní. Finálovou dvanáctku doplnily týmy z USA, Běloruska, Ruska, Německa, Španělska, Švýcarska, Belgie a Slovenska.

 

Poražené země čeká baráž o udržení v dalším ročníku Světové skupiny Fed Cupu, během níž se utkají s postupujícími z kontinentálních zón.

Finálový turnaj se odehraje na antuce v László Papp Areně a Budapešť bude vyvrcholení soutěže hostit i v následujících dvou letech. Dvanáct týmů se rozdělí do čtyř tříčlenných skupin, přičemž každá skupina bude mít předem nasazenou zemi.

 

Do skupiny „A“ byly nasazené hráčky z Francie. V „béčku“ bude největším favoritem Austrálie. „Céčko“ bude patřit třetímu týmu fedcupového žebříčku USA a nakonec výhodu nasazení budou mít ve skupině „D“ hráčky z Česka. Další kvalifikované země budou poté do některé ze skupin rozlosované.

 

Na závěrečný podnik si každý výběr může přivézt tři až pět hráček. Podle nového herního systému se budou hrát tři zápasy během jednoho dne – dvě dvouhry a jedna čtyřhra. Do semifinále nadále postoupí jen vítěz každé skupiny.

 

Dvanáct zemí mimo trofeje může získat i slušné prize money. Podle ITF se rozdělí 18 milionů dolarů, z toho 12 mezi hráčky a zbylých 6 si podělí svazy.

Související témata:
az TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program