Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tenis Kamarádství vs. rivalita

České tenistky nejsou kamarádky: Takhle to chodí podle Plíškové!

Karolína Plíšková a Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková a Petra Kvitová

Tenis je sport, ve kterém tečou miliony. A jako všude ve sportu je i tady rivalita na prvním místě. Kamarádství jde tak stranou a to i mezi krajankami. V rozhovoru pro MF Dnes to přiznala Karolína Plíšková.

České tenistky a kamarádství? Ale vůbec ne. Jen občas to prý funguje, jelikož to prakticky fungovat musí… "Ve Fed Cupu je pro všechny jeden cíl, ale nepanuje mezi námi přátelství. Okolo nás je hodně jiných lidí, takže se to ztratí. Rivalita jde na chvilku stranou, dva tři týdny v roce to skousnu, i když si každá pořád jedeme na sebe," řekla otevřeně Plíšková.

 

Každá chce být nejlepší a každá pro to dělá maximum. A to i na úkor kamarádství, třeba když jedna druhé „ukradne“ trenéra. "Je to byznys, v tenise se na kamarádky nehraje," narážela Plíšková na trenérské rošády. Ty proběhly i mezi zmíněnou Plíškovou a Barborou Strýcovou. "S Bárou to bylo na nože. Vyříkaly jsme si to, ale kamarádky už nejsme," doplnila Plíšková k nedávnému rozporu, který vznikl právě po výměnách trenérů (více jsme psali v článku níže).

 

 

Zkrátka to funguje asi takhle: "Podívejte, přes týden nějak držíme při sobě, ale po posledním nedělním mači každá jdeme na svůj pokoj a pokračujeme beze slova dál. Takhle to funguje," dodala Karolína Plíšková.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program