Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

vodní sporty její příběh

Budoucnost českého slalomu: Seznamte se s Amálií Hilgertovou!

Amálie Hilgertová
Zdroj: Instagram

Teprve dvacetiletá naděje českého vodního slalomu a držitelka slavného jména, to je Amálie Hilgertová. Společně s dalšími slalomáři jí na začátku května čekají kvalifikační závody na mistrovství Evropy, které bude hostit pražská Trója.

Neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové má na svém kontě juniorský titul mistryně světa z roku 2013 a bronz z mládežnické olympiády. Na zářijovém mistrovství světa ve vodním slalomu konaném ve Francii získala v kategorii boat cross bronzovou medaili. Podle jejího okolí má dostatek času svou slavnou tetu napodobit a dokonce i překonat.
 


Rodačka z Brandýsa nad Labem vodnímu slalomu dlouho vzdorovala a naplno se mu začala věnovat až ve 12 letech. Brzy se dostala do klubu USK do tréninkové skupiny Jiřího Prskavce staršího. Už v roce 2016 byla ve svých 18 letech pozvaná na olympiádu do Ria jako předjezdkyně. Během loňského léta si vyjela místo v dospělé reprezentaci a úspěšně ukončila studium na soukromém pražském gymnáziu Mensa, které je určené pro děti s IQ nad 130.

 

14

GALERIE: Vodní slalomářka Amálie Hilgerová se chystá na ME

Zdroj: instagram.com

Amálie Hilgertová

Hodnocení:Podle trenéra Jiřího Prskavce Amálie absolvovala během svého studia na gymnáziu o třetinu méně tréninků než její oddíloví kolegové. To by se ale při studiu na vysoké škole mělo změnit.

 


Sama Amálie tvrdí, že nedokáže myslet jen na slalom. Od své tety by potřebovala dávku píle, která ji prý na tréninku často chybí. Zato uvolněnosti má při závodech na rozdávání. Vedle divoké vody má spoustu dalších zájmů, které jsou pro ni důležité. Ráda poznává svět, věnuje se svému psovi a cvičí jógu. A co bude dělat až jednou ukončí svou závodní kariéru? I o tom má Amálie jasno. Ráda by po rodičích převzala firmu na vodácké vybavení.

 


Letošní sezónu zahájila Amálie tréninkovou přípravou a následnými únorovými závody v Austrálii, kde ji bohužel po doteku jedné z branek unikl postup do finále. Přesto si vyjela bronz v kategorii do 23 let.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program