Tipsport Premier League

České Premier League stále vládne Sedlák, dopředu poskočil Mašek

Alexander Mašek při Tipsport Premier League
Zdroj: Tipsport Premier League 2021
Téma:

10. kolo Tipsport Premier League, to bylo zároveň úvodní kolo fáze 2 této soutěže. Již bez Pavla Jirkala a Jana Holce se 8 šipkařů opět postavilo k terčům a rozehráli druhou polovinu základní části, tentokrát již na 7 vítězných legů. V úvodním zápase večera se utkal Michal Šmejda s Janem Hlaváčkem.

Souboj zkušených hráčů byl velmi vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti, včetně Hlaváčkova přepočítání se na jednom z checkoutů nebo zlomený hrot šipky. I přes tyto nepříjemnosti se nakonec Hlaváček propracoval k výhře, Šmejda si nedokázal vynutit rozhodující leg a s Hlaváčkem nakonec prohrál 5-7.


Ve druhém zápase se utkal první s posledním, tedy Vítězslav Sedlák s Martinem Zimanem. Ačkoliv lídr tabulky Sedlák vstoupil do utkání lépe, slovenský mladík se rozhodně nechtěl vzdát bez boje. Prostředek utkání byl velmi vyrovnaný a ani jeden z hráčů se nedokázal utrhnout do výraznějšího vedení. Rozhodoval nakonec až poslední, třináctý leg. V tom měl výhodu první šipky Sedlák a dostal se na zavírání jako první. Nedařilo se mu však zavřít a Ziman ještě dostal šanci urvat bod pro sebe. Z výhry 7-6 se přesto nakonec radoval Vítězslav Sedlák a upevnil si tak vedoucí pozici v tabulce.
Třetí duel večera obstarali Alexander Mašek a Martin Komora. Pro Maška důležitý souboj, jelikož věděl, že jeho dva největší soupeři, Sedlák s Hlaváčkem, oba bodovali. Komora zase usiloval o udržení v top 4 a také jemu by se výhra hodila. Oba hráči si na začátku udrželi svá podání, následně se ale Mašek utrhl a začal si tvořit drtivý náskok. V šestém legu zaznamenal Alexander skvělé zavření na 12 šipek a zavíral daleko lépe než Komora. Martin už dokázal zapsat jen jeden další leg, Mašek tedy zvítězil poměrem 7-2 a posunul se v tabulce před Hlaváčka.


Závěr večera byl v režii Daniela Barbořáka a Romana Benischka. Daniel ještě před posledním kolem fáze 1 neměl nic jisté, nicméně vyrovnaný střed tabulky znamenal, že by ho výhra nad Benischkem posunula dokonce mezi nejlepší čtyři. Do zápasu vstoupil lépe Barbořák a potvrdil vzrůstající formu z posledních zápasů. Rychle se ujal vedení 3-0 a držel si Benischka od těla. Roman se ještě snažil vrátit zpátky do hry, nestačilo to ale na více než na snížení skóre. Barbořák zvítězil 7-4 a posunul se do TOP 4.
 Lídrem tabulky zůstal s devíti body Vítězslav Sedlák, na druhé místo poskočil Alexander Mašek, který má stejně jako třetí Jan Hlaváček osm bodů. Následuje už tříbodová propast, na pěti bodech jsou seřazeni čtvrtý Daniel Barbořák, pátý Martin Komora a šestý Roman Benischko. Čtyři body má na kontě sedmý Michal Šmejda a tabulku momentálně uzavírá tříbodový Martin Ziman.

 

To ve světové Premier League vedl po první fázi Nathan Aspinall:

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program