Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

objev senzační rekord

České plavání má superstar! Kde se vzala Anika Apostalon?

Anika Apostalon
Zdroj: Twitter
Anika Apostalon

České plavání našlo skrytý poklad a díky Anice Apostalonové se také měnily tabulky rekordů. Čerstvá držitelka českého občanství a dcera rodačky z Vlašimi si během jediného závodu řekla o nominaci do reprezentace.

Anika Apostalon na stovce volným způsobem překonala český rekord výkonem 54,28 a také se ji podařilo zvítězit i na poloviční trati a splnit na obou kraulových disciplínách limity pro ME.


Anika se narodila v Novém Mexiku v městě Albuquerque a pokoušela se kvalifikovat i do amerického olympijského týmu. Po boku těch nejlepších se připravovala v Los Angeles. Olympiáda v Riu jí unikla, ale nyní přišla nová šance.


A Češi jsou rádi. Rázem mají o olympijskou naději víc. Anika do Čech jezdila každé léto za svou matkou, rodačkou z Vlašimi. Čeština ji nedělá velké potíže, i když přiznává, že se jí zatím lépe přemýšlí v angličtině.


Starosti tak mají nyní jen úředníci svazu, kteří se snaží dodatečně doplnit jméno Apostalonové do nominace na mistrovství Evropy ve skotském Glasgow, které začne už 3. srpna. Anika totiž ve first listu chyběla.


V pražském Podolí také dominoval Jan Micka dlouhým kraulovým tratím a zvítězil jak na 400m, 800m tak i na jeho nejlepší olympijské trati 1500m. Dvojnásobný účastník olympijských her si tak pojistil svou účast na ME i přes dlouhou marodku, kvůli které vynechal první kvalifikaci na konci května v Pardubicích.


Lucie Svěcená kralovala na motýlkové stovce (59,75) a Barbora Seemanová, který byť druhá, splnila limity na stejné vzdálenosti volným způsobem (55,42). Celková reprezentační výprava českého plavání bude pro srpnové mistrovství Evropy činit celkem 15 členů. K osmi plavcům, kteří měli splněný limit z předchozích závodů (Barbora Závadová, Filip Chrápavý, Petra Chocová, Simona Baumrtová, Tomáš Franta, Jan Čejka, Jan Šefl a Petr Novák), na mistrovství České republiky přibylo dalších sedm závodníků – Jan Micka, Anna Kolářová, Anika Apostalon, Barbora Seemanová, Roman Dmytrijev a Lucie Svěcená.

mka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program