Aktualizováno 8.8. 2016 10:34
anketa olympijská čtyřhra

České hrdinky uchvátily Rio! Dosáhnou na zlato? HLASUJTE

Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou
Zdroj: profimedia.cz
Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou

Postaraly se o prvotřídní senzaci, o které mluví celé Rio. Tenistky Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou vyřídily v prvním kole čtyřhry na olympiádě dosud neporažené sestry Serenu a Venus Williamsovy! Mohou české hrdinky, které spolu původně neměly vůbec hrát, celý turnaj vyhrát a sáhnout si na zlaté medaile?

Lucie Šafářová a Barbora Strýcová. To jsou jména hrdinek, které napsaly v olympijském Riu jeden nádherný příběh. Vůbec spolu neměly hrát. Dohromady je dalo vlastně až rozhodnutí Karolíny Plíškové, která se rozhodla olympiádu vynechat kvůli obavám z nakažení virem zika.

Anketa

Vybojují české tenistky v olympijské čtyřhře zlaté medaile?

Hlasovalo 601 lidí.

"Na olympiádě se namíchaly dvojice, které spolu běžně nehrají. Jako třeba my dvě," konstatovala Šafářová. A aby toho nebylo náhodou málo, los přivál české dvojici ty nejtěžší možné soupeřky - sestry Williamsovy.


Serena a Venus budily ohromný respekt. Aby také ne, když hvězdné Američanky získaly zlato v Sydney, Pekingu i Londýně. Teď ale jejich famózní série neporazitelnosti skončila. A postraly se o to právě české hrdinky!

Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou
Zdroj: profimedia.cz Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou

 


"Sedlo nám všechno a v důležitých momentech Lucka vytáhla skvělé returny, že jsem tam mohla na síti jít. Je to nádherné," zářila Strýcová. "Bylo to fajn. Věděly jsme, že musíme hrát agresivně a jestli je chceme porazit, tak toho musíme jít i za cenu chyb, rizika, a sedlo nám to. Hrály jsme výborně. Vítězství si hodně ceníme, ale musíme zůstat při zemi. Čekají nás další těžké zápasy. Jede se dál," dodala Šafářová.Zkušená fedcupová reprezentantka narážela na jména příštích soupeřek. Českému páru se teď postaví Kanaďanky Eugenie Bouchardová a Gabriela Dabrowská. "Musíme na ně dát bacha," varuje Strýcová. Zápas českých hrdinek je v Riu na programu ve středu.

pha TN.cz