Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.2. 2016 17:28
český tým to půjde

České tenistky vstoupily do Fed Cupu v Rumunsku nerozhodně 1:1

Karolína Plíšková
Zdroj: profimedia.cz

Českým tenistkám se úvod Fed Cupu povedl jen částečně. Zatímco Karolína Plíšková zajistila v prvním zápase proti Simoně Halepové českému týmu vedení, Petra Kvitová nestačila na Monicou Niculescuovou a po sobotních dvouhrách je stav 1:1.

Tenistka Karolína Plíšková zajistila obhájkyním titulu v 1. kole Fed Cupu vedení v Rumunsku 1:0 na zápasy. Plíšková dnes v Kluži otočila zápas se Simonou Halepovou a světovou trojku porazila 6:7, 6:4 a 6:2 po dvou hodinách a 34 minutách.

 

Světová třináctka Plíšková proti Halepové ukázala sílu na podání a v přímých úderech, ale také trpělivost ve výměnách a při zkrácení hry. Halepovou zdolala poprvé.

 

"Je to první vítězství a velmi cenné, protože je ve Fed Cupu. Je to super začátek, ale bylo to fyzicky strašně náročné. Byla jsem trpělivá a jsem ráda, že jsem vyhrála," řekla třiadvacetiletá Plíšková v rozhovoru na kurtu.

 

Tenistka Petra Kvitová nepřidala v utkání 1. kola Fed Cupu v Rumunsku druhý český bod. Světová devítka prohrála s Monicou Niculescuovou 3:6, 4:6 a obhájkyně titulu hrají po sobotě v Kluži s domácím výběrem nerozhodně 1:1. 

čtk TN.cz