Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video velká výzva

Česká závodnice si plní sen: Čtyřkolkářka Olga pojede Dakar!

Výprava České republiky se na Dakaru rozroste o další jméno. A to dokonce ženské. Na trať vyrazí čtyřkolkářka Olga Roučková. Ta bude po Gabriele Novotné, která závodí na motocyklu, druhou zástupkyní něžného pohlaví v české sestavě.

Tomu, že se Olga dostane na slavný závod, vděčí vlastně tak trochu i lásce. Právě ta ji totiž přivedla ke čtyřkolkám. "Byla jsem strašně zamilovaná, tak jsem to první rande vytrpěla," vyprávěla v pořadu Víkend o tom, jak se poprvé na tento stroj posadila díky svému příteli.
 

Postupně ale tomuto sportu začala přicházet na chuť a netrvalo dlouho a byly tu první závody. A s nimi i úspěchy. Například na mistrovství Evropy v Bulharsku získala stříbro v ženské kategorii a celkový bronz.
 

Přišly ale už i karamboly. Například v Řecku si po srážce se srnkou zlámala žebra. Od té doby se snaží být opatrnější a snaží se pomáhat i svým kolegům. "Jela jsem v pustině a najednou vidím čtyřkolkáře a u něj dva kluci. Čtyřkolka převrácená. Tak jsem zastavila a v letu jsem mu chytala tepnu na noze. Praskla mu tepna v třísle, krev byla všude, ale věděla jsem, co mám dělat. Kluk je v pořádku, odvezli ho do nemocnice, hned šel na operaci a myslím, že na příští rallye se potkáme," vypráví.

Pro Olgu Roučkovou bude jedním z dalších velkých závodů Rallye Dakar. Jeden velký splněný sen!

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program