zahajovací ceremoniál

Česká výprava oznámila vlajkonoše, poprvé v historii budou dva

Česká vlajka
Zdroj: Mediafax
Jiří Průša
Jiří Průša
Aktualizováno 17:14
22.7. 2021 16:49

Český olympijský výbor oznámil, kdo bude vlajkonošem české výpravy na zahajovacím ceremoniálu olympijských her. Poprvé v historii budou vlajkonoši dva, pocty se dočkají basketbalista Tomáš Satoranský a tenistka Petra Kvitová.

Velká otázka ohledně zahajovacího ceremoniálu byla zodpovězena. Český olympijský výbor prozradil, že poprvé v historii nebude mít Česko jen jednoho vlajkonoše, ale rovnou dva.

 

"Je to samozřejmě úžasný pocit. Pro mě je mimořádná věc, že jsme se kvalifikovali na olympiádu a můžeme být součástí naší delegace. A je to pro mě ohromná pocta dostat důvěru od ostatních sportovců. Myslím, že si tenhle moment nádherně užiju. Asi budu nervóznější než před jakýmkoli zápasem," prozradil své pocity pro ČOV kapitán basketbalového týmu.

 

Spolu s ním se této pocty chopí bronzová medailistka z minulých her Petra Kvitová. "Nést vlajku je pro mě samozřejmě čest. Jsou to mé čtvrté olympijské hry, možná i poslední, takže jsem ráda za to, že je takhle můžu zahájit. Doufám, že i se vším všudy, co se děje, bude olympiáda úspěšná,“ váží si své nové funkce také dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

Posledním vlajkonošem na zahajovacím ceremoniálu v Riu byl judista Lukáš Krpálek a následně vybojoval zlatou medaili, tak snad se i letošním vlajkonošům zadaří.

Český olympijský výbor je ovšem v současné době pod velkou palbou kritiky. Špatně zorganizovaný přesun, při kterém se sportovci nakazili koronavirem, zkritizoval i Filip Neusser, předseda Národní sportovní agentury:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program