strach z nemoci

Česká reprezentace se koronaviru nebojí! Na EURO se připraví v Itálii

Česká fotbalová reprezentace
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
28.2. 2020 22:43
Téma:

Sportovní svět se v současných dnech potýká s koronavirem. Fotbalová utkání se hrají bez fanoušků, diváci budou chybět i na lyžařských závodech a ze strachu z šíření nemoci se předčasně zrušil i cyklistický závod v Spojených arabských emirátech. Česká fotbalová reprezentace se však nebojí a svou přípravu před evropským šampionátem naplánovala do severní Itálie.

Poslední dny před mistrovstvím Evropy ve fotbale stráví česká reprezentace na přípravném kempu v Jižním Tyrolsku. Itálie je v současné době nejvíce postiženou oblastí koronavirem v celé Evropě.


Největší počet nakažených hlásí regiony Benátsko a Lombardie na severu Itálie, ale i v Tridentsku-Jižním Tyrolsku už byl zaznamenán případ této nemoci, právě v této oblasti se nachází vesnička Vals, kde se bude připravovat národní tým.


„Od prosince jsme zvažovali několik možností. Na různých místech jsme se byli osobně podívat, a nakonec jsme se rozhodli právě pro Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal. Budeme tam mít ideální podmínky i potřebný klid na přípravu,“ uvedl podle webu české fotbalové reprezentace Libor Sionko, proč se český nároďák bude připravovat právě tam.V rámci přípravy sehraje reprezentační mužstvo přátelský zápas s Itálií a po návratu do Prahy bude následovat generálka s Rakouskem. O další tři dny později už fotbalový nároďák odletí na evropský šampionát.Česká fotbalová reprezantace tak, zdá se, jde proti všem. V době kdy se ruší všechny možné sportovní akce a omezuje se cestování, především do oblastí zasažených nemocí, se Češi nebojí odcestovat do nakažené Itálie. I když celou situaci samozřejmě vedení národního týmu bude sledovat, aby tým nevystavilo zbytečnému riziku.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:05 13:35
   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program