Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 10. 2017
Kvalifikace o mistrovství světa

Česká repre před závěrem kvalifikace MS: Jankto by hrát měl!

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia

Česká fotbalová reprezentace se dnes sešla v Praze před závěrečnými zápasy kvalifikace mistrovství světa v Ázerbájdžánu a doma se San Marinem. Lehce nachlazený je záložník Jakub Jankto z italského Udine, jeho start v utkáních by ale neměl být ohrožen.

Na srazu nechyběli dodatečně povolaní Václav Kadlec s Janem Sýkorou, kteří nahradili v nominaci Milana Škodu s Theodorem Gebre Selassiem. "Trochu překvapený jsem byl, když mi včera večer volali. Je pravda, že jsem předtím měl zranění a poslední dobou jsem toho moc neodehrál. Poslední zápasy tedy už jo, ale trošku překvapení to bylo," řekl novinářům Sýkora.

 

Poprvé na sraz reprezentačního A-týmu dorazil jediný nováček v aktuálním výběru trenéra Karla Jarolíma záložník Šimon Falta, který v lize s Olomoucí drží senzační druhé místo.

 

"Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že budu v nominaci, asi bych si ťukal na hlavu. Nikdo nečekal, že by se nám mohlo takhle dařit. Všechno si to sedlo, jsem asi v nejlepší formě, kterou jsem zatím měl. Ač jsem byl minule mezi náhradníky, nějak jsem si nepřipouštěl, že by to mohlo přijít takhle brzo," uvedl Falta a připustil, že byl v úvodu srazu nervózní.

 

Český tým je ve své kvalifikační skupině až čtvrtý a už nemá šanci postoupit na šampionát, přesto má stále o co hrát. Půjde mu o lepší nasazení do kvalifikace mistrovství Evropy 2020 a do Ligy národů. Tento nový projekt UEFA od příštího roku do velké míry nahradí stávající přípravné zápasy a nabízí dodatečnou šanci kvalifikovat se na Euro.

 

"Zachraňovat je asi v tuhle chvíli blbé slovo, protože kvalifikace nejde zachránit. Ale hraje se o body, o prestiž a nově i o koeficient do další kvalifikace, a to je pro všechny důležité," řekl brankář Tomáš Koubek.

 

V podvečer si tým zatrénuje na Strahově a večer ho čeká technicko-taktické příprava. Po úterním dopoledním tréninku odletí odpoledne reprezentace do Baku, kde ji ve čtvrtek čeká souboj s Ázerbájdžánem. Kvalifikaci uzavře v neděli v Plzni proti San Marinu.

 

"Je to prostě národní tým, každý chce slyšet hymnu. Věřím, že do Plzně přijde, jak je zvykem, plný stadion. Věřím, že si užijeme oba zápasy a že oba vyhrajeme. Myslím, že na to máme," dodal Koubek.

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:50 23:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   23:00

   Czech rally 2019 (1)

   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   00:00

   NHL News

   00:15

   NHL – akce měsíce

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:50 23:00

   Valencia CF - Villarreal CF

   23:00

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   23:30

   UFC Unleashed (2)

   00:20

   Major League Soccer Highlights (7)

   00:50

   Ligue 1 Highlights (32)

   01:45

   Element (385)

Celý Program