Česká osmnáctka schytala od Kanady debakl. Po deseti gólech končí

Skok Aleš
Aleš Skok
4.5. 2021 7:42

Česká hokejová reprezentace do 18 let se s mistrovstvím světa rozloučila opět ve čtvrtfinále. A to po totálním debaklu, který schytala od Kanady. Výběr Jakuba Petra prohrál 3:10.

Na první branku se nečekalo příliš dlouho. Po 121 sekundách se prosadil z předbrankového prostoru Wyatt Johnston. O další dvě minuty už to bylo o dvě branky. Conner Roulette obral v pásmu Altrichtera a trestal.

V sedmé minutě už to bylo 3:0 po teči Connora Bedarda. První český úspěch zaznamenal Lukáš Pajer, který se prosadil krásnou střelou z první.

Do konce první třetiny to bylo 4:1, když se tváří v tvář Šatnému prosadil Logan Stankoven. Na 5:1 dal střelou do téměř odkryté klece Dylan Guenther. Podobná situace přišla na druhé straně a druhou českou branku dal Jaroslav Chmelař.

6:2 to bylo po brance Dylana Guenthera, sedmou branku dal Connor Bedard a o 15 sekund později zvyšoval už na 8:2 Ryan Winterton. Poslední českou branku dal Gabriel Szturc, který se trefil pěknou ranou zápěstím.

Poslední dva góly dali Brett Harrison a Shane Wright, který dal konečnou podobu výsledku na 10:3. Češi tak končí opět ve čtvrtfinále, Kanada jde dál.

Kanada - Česko 10:3 (4:1, 2:1, 4:1)
Branky: 3. Johnston (Bedard, McTavish), 5. Roulette, 7. Bedard (Zhilkin, McTavish), 11. Stankoven (Bedard), 22. Guenther (Wright, Bedard), 37. Guenther (Othmann, Del Mastro), 47. Bedard (Stankoven, McTavish), 48. Winterton (Roulette, Pinelli), 50. Harrison (Pinelli, Winterton), 54. Wright (Zellweger) – 9. Pajer (Brabenec), 24. Chmelař (G. Szturc), 49. G. Szturc (Marcel, Svozil).

Sestava Česka: Suchánek (7. Šatný) – D. Moravec, Šedivý, Svozil, Pinkas, Ticháček, Špaček – G. Szturc, Chmelař, Marcel – Brabenec, Kos, Marha – P. Moravec, Altrichter, Ryšavý – Pajer, Slavíček, Skuhrovec – Šapovaliv, Kulich.

Českou reprezentaci do 18 let vede Jakub Petr, tu seniorskou Filip Pešán, který letos bojoval s koronavirem: