Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis slova, co mají váhu

Navrátilová o Sereně: Její protesty byly chybné, říká legenda

Martina Navrátilová
Zdroj: Profimedia

Mediální humbuk, který se strhl po ženském finále tenisového US Open stále nebere konce. Protesty Sereny Williamsové vůči rozhodčímu a následné obivnění ze sexismu je stále tématem číslo jedna a to nemohla bez povšimnutí nechat legendární Martina Navrátilová, která k tomu řekla své.

Navrátilová se k Serenině chování vyjádřila prostřednictvím svého sloupku v New York Times. Rozhodně ale chování šestatřicetileté Američanky neomlouvala, jak by si mnozí mohli myslet.
 


 

Finálový zápas, vypjaté emoce, ale také křivdy z minulosti. To vše mohlo podle Navrátilové zapříčinit Serenino "hysterické chování", jak ho mnozí po zápase nazývali."Tohle nějakým způsobem vysvětluje její chování. Je ale jasné, že přestřelila," myslí si Navrátilová, která na US Open triumfovala celkem čtyřikrát.
 


 

"Serena Williamsová má však částečnou pravdu v tom, jak jsou trestány prohřešky žen a mužů v tenise. A nejen v něm. Existuje dvojí metr. To ale nic nemění na tom, že její protesty ve finále US Open proti hlavnímu rozhodčímu byly chybné. Ramos pak neměl jinou možnost než ji potrestat tak, jak ji potrestal," dodává Navrátilová k hodnocení celé situace.


Aby ale neviděla na fenomenální tenistce jen to špatné, nezapomněla připomenout, že Serena při záverečném ceremoniálu své emoce sklidnila a k vítězce Naomi Ósakaové projevila patřičnou úctu.
 


"Serena se k ní zachovala absolutně profesionálně. V tomto ohledu předvedla opravdovou šampiónku v její nejlepší podobě." uzavřela svůj sloupek Navrátilová.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 10:45

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

   15:15

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

Celý Program