tenis slova, co mají váhu

Navrátilová o Sereně: Její protesty byly chybné, říká legenda

Martina Navrátilová
Zdroj: Profimedia
Téma:

Mediální humbuk, který se strhl po ženském finále tenisového US Open stále nebere konce. Protesty Sereny Williamsové vůči rozhodčímu a následné obivnění ze sexismu je stále tématem číslo jedna a to nemohla bez povšimnutí nechat legendární Martina Navrátilová, která k tomu řekla své.

Navrátilová se k Serenině chování vyjádřila prostřednictvím svého sloupku v New York Times. Rozhodně ale chování šestatřicetileté Američanky neomlouvala, jak by si mnozí mohli myslet.
 


 

Finálový zápas, vypjaté emoce, ale také křivdy z minulosti. To vše mohlo podle Navrátilové zapříčinit Serenino "hysterické chování", jak ho mnozí po zápase nazývali."Tohle nějakým způsobem vysvětluje její chování. Je ale jasné, že přestřelila," myslí si Navrátilová, která na US Open triumfovala celkem čtyřikrát.
 


 

"Serena Williamsová má však částečnou pravdu v tom, jak jsou trestány prohřešky žen a mužů v tenise. A nejen v něm. Existuje dvojí metr. To ale nic nemění na tom, že její protesty ve finále US Open proti hlavnímu rozhodčímu byly chybné. Ramos pak neměl jinou možnost než ji potrestat tak, jak ji potrestal," dodává Navrátilová k hodnocení celé situace.


Aby ale neviděla na fenomenální tenistce jen to špatné, nezapomněla připomenout, že Serena při záverečném ceremoniálu své emoce sklidnila a k vítězce Naomi Ósakaové projevila patřičnou úctu.
 


"Serena se k ní zachovala absolutně profesionálně. V tomto ohledu předvedla opravdovou šampiónku v její nejlepší podobě." uzavřela svůj sloupek Navrátilová.

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program