Samantha Kolowratová

Česká hokejistka míří do ženské NHL! Povede ji bývalý Voráčkův spoluhráč

Samantha Kolowratová v dresu českého národního týmu
Zdroj: profimedia.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:
NHL

Třiadvacetiletá Samantha Kolowratová se stane další tuzemskou hráčkou, která si zkusí NWHL, neboli ženskou NHL. Česká reprezentantka podepsala roční kontrakt s týmem Metropolitan Riveters.

Se zámořským hokejem má bohaté zkušenosti. Kolowratová působí v USA už pět sezon. Z toho čtyři ročníky na univerzitě ve Vermontu, kde místnímu týmu (University of Vermont) dělala v uplynulé sezoně i kapitánku.
 

Poté, co dokončila studium, se nyní vrhá za větší sportovní výzvou. Nově bude hrát v profesionální soutěži NWHL za tým z New Jersey Metropolitan Riveters. „Doufám, že budu inspirací pro mladší hokejistky při cestě k profesionálnímu hokeji. Chtěla bych klubu poděkovat za příležitost. Už se nemohu dočkat své první sezony. Jsem moc vděčná a nadšená, že mohu být součástí NWHL,“ řekla obránkyně pro oficiální web ligy.

Zajímavé je, že tým vede Ivo Mocek. Dvaatřicetiletý bývalý hráč byl kdysi nadějným českým hokejistou. V reprezentaci do 17 let hrál v sezoně 2004/05 například s Jakubem Voráčkem. O sezonu později působil v juniorské kanadské lize v týmu Val-d´Ou Foreurs, kde mimo jiné hrál Kris Letang, který je jednou ze současných hvězd Pittsburghu.

 

Nicméně Mocek ve 22 letech přestal hrát hokej a začal se věnovat trenérskému řemeslu. Od srpna 2019 pak vede právě tým Riveters. Právě on si do svého týmu vybral i krajanku Kolowratovou.


Ta se tak stane čtvrtou hráčkou, která okusila ženskou NHL. Před ní ji hráli Kateřina Mrázová a Denisa Křížová. Od nové sezony pak v dresu Bostonu bude nastupovat i Tereza Vanišová.

WNHL hraje šest týmů – Boston Pride, Buffalo Beauts, Connecticut Whale, Metropolitan Riveters, Minnesota Whitecaps a Toronto Six.


 

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   11:05 13:30
   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

 • Nova Sport 2

  • Billa NHL Charity Showmatch

   11:10 13:30
   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program