Samantha Kolowratová

Česká hokejistka míří do ženské NHL! Povede ji bývalý Voráčkův spoluhráč

Samantha Kolowratová v dresu českého národního týmu
Zdroj: profimedia.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:
NHL

Třiadvacetiletá Samantha Kolowratová se stane další tuzemskou hráčkou, která si zkusí NWHL, neboli ženskou NHL. Česká reprezentantka podepsala roční kontrakt s týmem Metropolitan Riveters.

Se zámořským hokejem má bohaté zkušenosti. Kolowratová působí v USA už pět sezon. Z toho čtyři ročníky na univerzitě ve Vermontu, kde místnímu týmu (University of Vermont) dělala v uplynulé sezoně i kapitánku.
 

Poté, co dokončila studium, se nyní vrhá za větší sportovní výzvou. Nově bude hrát v profesionální soutěži NWHL za tým z New Jersey Metropolitan Riveters. „Doufám, že budu inspirací pro mladší hokejistky při cestě k profesionálnímu hokeji. Chtěla bych klubu poděkovat za příležitost. Už se nemohu dočkat své první sezony. Jsem moc vděčná a nadšená, že mohu být součástí NWHL,“ řekla obránkyně pro oficiální web ligy.

Zajímavé je, že tým vede Ivo Mocek. Dvaatřicetiletý bývalý hráč byl kdysi nadějným českým hokejistou. V reprezentaci do 17 let hrál v sezoně 2004/05 například s Jakubem Voráčkem. O sezonu později působil v juniorské kanadské lize v týmu Val-d´Ou Foreurs, kde mimo jiné hrál Kris Letang, který je jednou ze současných hvězd Pittsburghu.

 

Nicméně Mocek ve 22 letech přestal hrát hokej a začal se věnovat trenérskému řemeslu. Od srpna 2019 pak vede právě tým Riveters. Právě on si do svého týmu vybral i krajanku Kolowratovou.


Ta se tak stane čtvrtou hráčkou, která okusila ženskou NHL. Před ní ji hráli Kateřina Mrázová a Denisa Křížová. Od nové sezony pak v dresu Bostonu bude nastupovat i Tereza Vanišová.

WNHL hraje šest týmů – Boston Pride, Buffalo Beauts, Connecticut Whale, Metropolitan Riveters, Minnesota Whitecaps a Toronto Six.


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program