Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal už je to oficiální

Česká fotbalová reprezentace je bez trenéra! Karel Jarolím skončil

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia

Karel Jarolím už není trenérem české fotbalové reprezentace. Vedení Fotbalové asociace to dnes oficiálně oznámilo na svém twitterovém účtu a zároveň potvrdilo, že se v nejbližsích dnech setká s kandidáty, kteři by ho mohli nahradit.

Jarolím převzal národní tým v srpnu 2016 po Pavlu Vrbovi, asociace ho tehdy pracně uvolňovala z klubového angažmá v Mladé Boleslavi.


 

Reprezentace pod jeho vedením vyhrála deset z 22 zápasů, čtyřikrát remizovala a osmkrát prohrála. Připsala si i nejhorší prohry ve své historii 0:4 s Austrálií a 1:5 s Ruskem. Poslední dvě porážky byly však jeho poslední a ranní spekulace se ještě dopoledne potvrdily.

 

 "Je mi hrozně, asi bych zasloužil veřejnou popravu, protože za všechno můžu já," sypal si Jarolím popel na hlavu po debaklu v Rusku a už tak trochu naznačil, co ho asi čeká a jak se později ukázalo, měl bohužel pravdu.

 

"Jsou to rány. S Ukrajinou to samozřejmě bylo hodně nepříjemné, bolí to moc. Dvakrát gól v nastaveném čase. Ale tohle je kruté. Asi mužstvo bude potřebovat nějaký impulz," prohlásil smutně dvaašedesátiletý kouč.

 

Vedení asociace už Jarolímovo odvolání řešilo po neúspěšné kvalifikaci o mistrovství světa, tehdy mu mimo jiné dalo ultimátum v podobě úspěchu v Lize národů. Do ní český tým minulý týden vstoupil domácí porážkou 1:2 s Ukrajinou.

 

Podle zákulisních informací by na jeho místo mohl být dosazen buď Jaroslav Šilhavý, který je stále bez angažmá, Karel Krejčí, který vede reprezentační dvacítku a posledním kandidátem je Vítězslav Lavička.


Pochopitelně to může být ale také někdo úplně jiný, protože místopředseda Roman Berbr uvedl, že ví i o jiném kandidátovi.

HLASUJTE V ANKETĚ:

Anketa

Kdo by měl vést fotbalovou reprezentaci?

Hlasovalo 1377 lidí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   14:45

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

Celý Program