Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal už je to oficiální

Česká fotbalová reprezentace je bez trenéra! Karel Jarolím skončil

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia

Karel Jarolím už není trenérem české fotbalové reprezentace. Vedení Fotbalové asociace to dnes oficiálně oznámilo na svém twitterovém účtu a zároveň potvrdilo, že se v nejbližsích dnech setká s kandidáty, kteři by ho mohli nahradit.

Jarolím převzal národní tým v srpnu 2016 po Pavlu Vrbovi, asociace ho tehdy pracně uvolňovala z klubového angažmá v Mladé Boleslavi.


 

Reprezentace pod jeho vedením vyhrála deset z 22 zápasů, čtyřikrát remizovala a osmkrát prohrála. Připsala si i nejhorší prohry ve své historii 0:4 s Austrálií a 1:5 s Ruskem. Poslední dvě porážky byly však jeho poslední a ranní spekulace se ještě dopoledne potvrdily.

 

 "Je mi hrozně, asi bych zasloužil veřejnou popravu, protože za všechno můžu já," sypal si Jarolím popel na hlavu po debaklu v Rusku a už tak trochu naznačil, co ho asi čeká a jak se později ukázalo, měl bohužel pravdu.

 

"Jsou to rány. S Ukrajinou to samozřejmě bylo hodně nepříjemné, bolí to moc. Dvakrát gól v nastaveném čase. Ale tohle je kruté. Asi mužstvo bude potřebovat nějaký impulz," prohlásil smutně dvaašedesátiletý kouč.

 

Vedení asociace už Jarolímovo odvolání řešilo po neúspěšné kvalifikaci o mistrovství světa, tehdy mu mimo jiné dalo ultimátum v podobě úspěchu v Lize národů. Do ní český tým minulý týden vstoupil domácí porážkou 1:2 s Ukrajinou.

 

Podle zákulisních informací by na jeho místo mohl být dosazen buď Jaroslav Šilhavý, který je stále bez angažmá, Karel Krejčí, který vede reprezentační dvacítku a posledním kandidátem je Vítězslav Lavička.


Pochopitelně to může být ale také někdo úplně jiný, protože místopředseda Roman Berbr uvedl, že ví i o jiném kandidátovi.

HLASUJTE V ANKETĚ:

Anketa

Kdo by měl vést fotbalovou reprezentaci?

Hlasovalo 1377 lidí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Cricket Champions League

   12:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   12:45

   Element (398)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   10:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   12:05

   Rychlá kola (10)

   12:30

   Off-road Maraton (6)

   13:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   UFC Now (20)

Celý Program