fotbal už je to oficiální

Česká fotbalová reprezentace je bez trenéra! Karel Jarolím skončil

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia
Téma:

Karel Jarolím už není trenérem české fotbalové reprezentace. Vedení Fotbalové asociace to dnes oficiálně oznámilo na svém twitterovém účtu a zároveň potvrdilo, že se v nejbližsích dnech setká s kandidáty, kteři by ho mohli nahradit.

Jarolím převzal národní tým v srpnu 2016 po Pavlu Vrbovi, asociace ho tehdy pracně uvolňovala z klubového angažmá v Mladé Boleslavi.


 

Reprezentace pod jeho vedením vyhrála deset z 22 zápasů, čtyřikrát remizovala a osmkrát prohrála. Připsala si i nejhorší prohry ve své historii 0:4 s Austrálií a 1:5 s Ruskem. Poslední dvě porážky byly však jeho poslední a ranní spekulace se ještě dopoledne potvrdily.

 

 "Je mi hrozně, asi bych zasloužil veřejnou popravu, protože za všechno můžu já," sypal si Jarolím popel na hlavu po debaklu v Rusku a už tak trochu naznačil, co ho asi čeká a jak se později ukázalo, měl bohužel pravdu.

 

"Jsou to rány. S Ukrajinou to samozřejmě bylo hodně nepříjemné, bolí to moc. Dvakrát gól v nastaveném čase. Ale tohle je kruté. Asi mužstvo bude potřebovat nějaký impulz," prohlásil smutně dvaašedesátiletý kouč.

 

Vedení asociace už Jarolímovo odvolání řešilo po neúspěšné kvalifikaci o mistrovství světa, tehdy mu mimo jiné dalo ultimátum v podobě úspěchu v Lize národů. Do ní český tým minulý týden vstoupil domácí porážkou 1:2 s Ukrajinou.

 

Podle zákulisních informací by na jeho místo mohl být dosazen buď Jaroslav Šilhavý, který je stále bez angažmá, Karel Krejčí, který vede reprezentační dvacítku a posledním kandidátem je Vítězslav Lavička.


Pochopitelně to může být ale také někdo úplně jiný, protože místopředseda Roman Berbr uvedl, že ví i o jiném kandidátovi.

HLASUJTE V ANKETĚ:

Anketa

Kdo by měl vést fotbalovou reprezentaci?

Hlasovalo 1377 lidí.

mm TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program