Češi vyšli v NHL bodově naprázdno, do branky se dostal Rittich

Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
18.2. 2021 6:59
NHL

Čeští hokejisté vyšli v dalším kole NHL bodově naprázdno. Střelecky se nedařilo jak útočníkům, tak i obráncům. V Calgary se dostal do branky David Rittich. Ovšem pouze na 12 minut, protože střídal svého kolegu Markströma.

Zajímavé bylo sledovat duel mezi Detroitem a Chicagem. Do něj zasáhla hned čtveřice Čechů. Za Red Wings Zadina s Hronkem, na straně Blackhawks stál Kubalík s Kämpfem. Chicago si v tomto případě pohlídalo výhru 2:0.

Slušnou porci minut na ledě pak dostával královehradecký odchovanec Hronek, který v zápase odehrál 24 minut a 8 vteřin. Vyrovnané utkání nakonec rozhodla branka ve 33. minutě, kdy se trefil Kurashev. Následný druhý gól pak padl při power play.

Kanadské derby mezi Calgary a Vancouverem mělo jasného vítěze. Canucks si připsalo vítězství 5:1. Do branky se dostal ve 48. minutě David Rittich. Ten sice neinkasoval, ale porážce nezabránil. Český gólman si připsal pouze 4 zákroky.

Dominik Simon dostal na ledě minimum prostoru. Na hřišti pobyl 6 minut a 36 vteřin a připsil si jeden záporný bod. Další zápasy NHL jsou na programu dnes v noci. Ty můžete sledovat na kanálech Nova Sport a Voyo.