Česká noc v NHL

Češi ve Washingtonu zářili, trefili se i Nečas s Hertlem

Jakub Vrána

Češi ve službách Washingtonu zažili povedenou noc a dohromady nasbírali šest bodů. Vrána dvakrát skóroval, Kempný třikrát asistoval a jednu gólovou přihrávku si připsal i Radko Gudas. Gól také slavili Martin Nečas s Tomášem Hertlem.

Českou noc v hlavním městě USA odstartoval Jakub Vrána už v sedmé minutě a spustil gólostroj Capitals. Ti se totiž během čtyř a půl minuty trefili hned čtyřikrát a hned dva góly obstaral český útočník.

Ten nejdříve ze samostatného úniku prostřelil mezi nohama Ullmarka a o chvíli později využil krásnou křižnou nahrávku Michala Kempného a zvyšoval už na 3:0. Kempný si v zápase připsal další dvě asistence a jednu přidal i Radko Gudas. Vrána kromě výhry 6:1 nad Buffalem slavil i cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Čechům se dařilo i v zápase Caroliny s Detroitem. Na výhře Hurricanes 7:3 se podílel 29 zákroky Petr Mrázek a svoji zásluhu má na tom i Martin Nečas, který v polovině zápasu zakončil parádní akci Ryana Dzingela a zvýšil na 4:2.

Trefil se i Tomáš Hertl, který tečoval střelu Kanea, jeho gól ale na body nestačil. Winnipeg díky gólu 86 vteřin před koncem vyhrál nad San Jose 3:2. Do statistik se zapsal i Ondřej Palát, jeho asistence ale jen mírnila prohru Tampy 2:5 s Islanders.