noční zápasy

Češi ve Washingtonu nahrávali, Ovečkin jubileum oslavil výhrou

Alexander Ovečkin
NHL

Čechům se v noci v NHL moc nedařilo a do statistik se zapsali jen dva z nich. Michal Kempný a Radko Gudas pomohli asistencemi k výhře Capitals nad New Jersey 6:3.

První útočná lajna Capitals prožila speciální zápas. Pro Alexandera Ovečkina a Nicklase Bäckstroma to totiž v NHL bylo už utkání s číslem 900. A oba oslavenci se v první třetině dokázali prosadit.

Nejdříve v čase 18:25 vyrovnal Ovečkin a o minutu později dostal do vedení Washington Bäckstrom. A i když ho Capitals na začátku druhé části ztratili, třema góly v závěru si dva body přeci jen vystříleli.

Na výhře 6:3 se body podíleli i dva Češi. Po jedné asistenci si připsali Michal Kempný a Radko Gudas.

Neuvěřitelnou formu má střelec Floridy Noel Acciari. Osmadvacetiletý útočník vstřelil v minulém zápase svůj první hattrick v NHL a proti Dallasu se mu to podařilo znova. A co víc, stačily mu na to 3 minuty a 59 vteřin.

Florida měla skvělý nástup do druhé třetiny a v něm nastřílela během 11 minut hned pět gólů. Hlavně díky tomu vyhrála nad Faksovým Dallasem 7:4.

Davidu Pastrňákovi se může ulevit. Kanonýři v dresu Edmontonu se bodově neprosadili a náskok na českého ostrostřelce v tabulce kanadských bodů nenavýšili. Pittsburgh je dokázal ubránit a zvítězil 5:2.

Dařilo se i Torontu, které díky dvěma dvougólovým střelcům Marnerem s Nylanderem porazilo Rangers 6:3.