silvestrovské NHL

Češi v NHL se během silvestru činili, trefil se Palát, Frk i Hronek

Ondřej Palát zapsal v duelu s Buffalem dva body

Čeští hokejisté v NHL vstoupili do nového roku gólově. Prosadilo se hned trio Čechů, nejvýrazněji přitom Ondřej Palát, který jednou brankou a asistencí pomohl k výhře Tampy Bay nad Buffalem v poměru 6:4. Třetím gólem v sezoně se uvedl forvard Martin Frk, jehož Los Angeles porazilo Philadelphii 5:3. Za hosty zapsal dvě přihrávky Jakub Voráček. Třetím do party pak byl Filip Hronek, který gólem do prázdné brány pojistil vítězství Detroitu nad San Jose v poměru 2:0.

Chvíle Ondřeje Paláta přišla ve druhé třetině utkání na domácím ledě Sabres. Český útočník se nejdříve prosadil při přesilové hře, následně asistoval u trefy Tylera Johnsona. Definitivní ránu pak zasadila Tampa ve třetí třetině, kdy vstřelila rovnou tři góly. Za domácí korigoval výsledek Jack Eichel, který v oslabení vstřelil svůj 25. gól v sezoně a na Davida Pastrňáka v tabulce střelců ztrácí čtyři branky.

Dařilo se také Martinu Frkovi, který po příchodu z farmy do hlavního týmu Kings, zapsal tři branky ve třech zápasech. Jeho třetí trefa přišla při přesilové hře, kdy svoji typickou prudkou střelou propálil gólmana Harta v bráně. Kings nakonec zvítězili 5:3. S nepříznivým výsledkem pro Flyers nic neudělal ani Jakub Voráček, který zapsal dva body za dvě přihrávky.

V dalším zápase pomohl Filip Hronek přetrhnout šnůru šesti porážek, když gólem v závěru utkání pečetil vítězství Red Wings nad Sharks v poměru 2:0. Bodově se prosadil také David Pastrňák, který asistoval u přesilovkového gólu Marchanda. Boston však podlehl New York Jersey 2:3 po nájezdech.

Do branky se v silvestrovských zápasech NHL postavili také čeští gólmani. Petr Mrázek pomohl k vítězství Caroliny nad Montrealem 29 úspěšnými zákroky. Naopak David Rittich si zapsal úspěšných zásahů 28, dostal však čtyři branky. Gólem do prázdné brány se pak prosadil Patrick Kane, jenž rozhodl o vítězství Chicaga nad Flames v poměru 5:3