nova sport noc v nhl

Češi udrželi Boston ve hře. Jágr dal gól, ale přesto hartusil

David Pastrňák
Zdroj: NHL media

David Krejčí a David Pastrňák mají stále šanci zahrát si v play-off. Naději si udrželi díky výhře nad Detroitem. Důležitou roli přitom hráli právě čeští hokejisté. Dařilo se i Jaromíru Jágrovi, jenž si připsal sedmadvacátou branku v sezóně. Florida ale prohrála v Ottawě a zkušený útočník nebyl po utkání příliš spokojen.

Detroit si mohl v případě jakéhokoliv vítězství definitivně zajistit místo v play-off. Teď se ale musí Red Wings strachovat, aby pro ně neskončila sezóna už o nadcházejícím víkendu.

Bostonskou cestu za nadějí odstartoval už ve druhé minutě David Pastrňák. Liles ho vyslal do brejku, který Pastrňák zkušeně proměnil střelou mezi betony Howarda, který opět dostal přednost před Petrem Mrázkem.

Výborný vstup do utkání byl základem úspěchu. Už o minutu později totiž na 2:0 zvýšil Marchand. V šestadvacáté minutě to pak bylo po akci, která začala u Davida Krejčího a končila u Kruga už o tři branky.

Za necelé dvě minuty o sobě dal vědět i Detroit, na branku Marčenka ale pouhých dvacet sekund po začátku třetí dvacetiminutovky odpověděl Stempniak a famózní vstup do třetiny potvrdil Loui Eriksson. Po páté brance opustil detroitskou klec Howard a přenechal místo Mrázkovi, který už gól nepustil. Athenasiou už jen v závěru výsledek kosmeticky upravil.

Zdaleka nic jistého ještě nemá Philadephie. Ta přitom měla mít relativně snadnou úlohu, když doma hostila poslední tým celé soutěže. Jenže Toronto nechce letošní ročník dohrát jen z povinnosti, ale chce před předčasným koncem sezóny předvést, že i Javorové listy umí hrát hokej. Flyers to pocítili hned v první třetině, po které ztráceli dva góly, když druhé brance předcházela zblokovaná rozehrávka Jakuba Voráčka.

Český útočník se snažil, v utkání vypálil hned šestkrát, ani jednou si však puk cestu do brány nenašel. Přesto se Philadelphii podařilo nakonec zápas dovést do prodloužení, když minutu před koncem třetí třetiny vyrovnal Simmonds. Po dalekonosné ráně Gardinera se ale Philadelphii před závěrem základní části dýchá o něco hůře.

Mají však výhodu zápasu k dobru, také ale klesli z postupové pozice. Třetí místo v Atlantické divizi okupuje s třiadevadesáti body Detroit, na stejném počtu je i aktuální držitel druhé divoké karty, tedy Boston, Flyers jsou o bod za ním.

To na západě už je rozhodnuto, a tak se osmička postupujících může připravovat na play-off. Floridě se jedna taková příprava však příliš nevyvedla. Ottawa se totiž Panterů nezalekla a v polovině utkání vedla o dvě branky.

Recept na neprůstřelného Andersona našel až v pětačtyřicáté minutě Jaromír Jágr, který jej prostřelil zblízka po přihrávce Barkova. Šest minut před koncem ale vítězství Senátorů potvrdil Ceci.

Sedmadvacátá branka v sezóně Jaromíra Jágra příliš netěšila. „Máme ještě jeden zápas před play-off. Musíme se ujistit, že umíme hrát mnohem lepší hokej než dnes. Dva špatné zápasy před play-off by nebyly dobré,“ varoval čtyřiačtyřicetiletý útočník. „V téhle lize je obrovský rozdíl, jestli do toho dáš 100, nebo 95 procent. Dneska jste to mohli vidět,“ dodal.