ms hokej 2016 postup v kapse

Češi postoupili do čtvrtfinále MS, Kazachstán vyprovodil Plekanec

Čeští hokejisté

Česká hokejová reprezentace se dnes postavila výběru Kazachstánu a díky vítězství 3:1 v pohodě postoupila do čtvrtfinále šampionátu. Za český tým skóroval dvakrát kapitán Tomáš Plekanec a jeden gól přidal v závěru utkání Robert Kousal.

V brance výběru Vladimíra Vůjtka se objevil Pavel Francouz, ale se soupěřem ze země stepí a pouští, neměl příliš práce. Naopak branku soupeře ohrozil brzy český výběr a už v 7. minutě skóroval kapitán českého týmu Tomáš Plekanec.

Ve druhé třetině to byl opět Plekanec, kterého našel mladíček David Pastrňák a český kapitán s přehledem zvýšil na 2:0.

Hra českého týmu po druhém gólu trochu zvolnila, ale ve třetím dějství to byl soupěř, který probral české hráče. Za Kazachstán snižoval na 2:1 Dawes.

Soupeř na konci utkání zariskoval a vsadil na hru bez brankáře, ale nevyplatilo se. Do prázdné branky zvýšil na 3:1 pro český tým Robert Kousal.

Góly v utkání Česko - Kazachstán:

Domácí: 06:55. Plekanec, 42:51. Plekanec, 58:51. Kousal

Hosté: 55:30. Dawes

Američané přejeli Maďarsko

Ve druhém utkání si hokejisté USA s přehledem poradili s výběrem Maďarska a zvítězili jednoznačně 5:1.

USA - Maďarsko 5:1

Branky a nahrávky: 25. Foligno (Wideman, Hanifin), 25. Hinostroza (Fasching), 35. Larkin (McCabe, Murphy), 53. Foligno, 56. Murphy (Foligno) – 58. Sofron (Bartalis, Sarauer).