Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

davis cup cíl splněn

Češi se zachránili! Rozhodující bod získal v Indii Veselý

Jiří Veselý
Zdroj: profimedia.cz
Jiří Veselý

Čeští tenisté si uchovali příslušnost mezi elitou v Davisově poháru i pro příští sezónu. O osudu utkání na indické půdě definitivně rozhodl Jiří Veselý, který zvítězil v první nedělní dvouhře nad Yukim Bhambhrim 3:0 na sety. Napravil tak dojem z pátečního zápasu, který stejným poměrem sad ztratil. Češi tak zvítězili 3:1 na zápasy, protože páté utkání se v Dillí už hrát nebude.

Češi, první tým daviscupového žebříčku, se tak můžou těšit na středeční los, který se uskuteční v Chile a určí jim soupeře pro první kolo ročníku 2016.

 

"Bylo opravdu těžké zde hrát. Indové pro sebe vybrali správné místo, protože jsme bylo všichni opravdu unaveni po každém zápase, ale jsme rádi, že jsme vyhráli a udrželi se," řekl dvaadvacetiletý Veselý v rozhovoru na kurtu.

 

Veselý nezvládl v horku a vlhku páteční duel se 164. tenistou žebříčku ATP Somdevem Devvarmanem. Proti Bhambrimu (125. ATP) hrál o něco lépe, měl záblesky hráče světové čtyřicítky, ale jeho výkon měl k ideálu daleko. "V pátek jsem nepředvedl nejlepší tenis a byl jsem hodně zklamaný. Jsem rád, že jsem udělal třetí bod a udělal mé zemi radost," řekl Veselý a ocenil fér chování publika.

 

 

V prvním setu Veselému pomohl Bhambri. Věnoval mu po čtyřech nevynucených chybách podání ve čtvrté hře a český hráč si svůj servis udržel.

 

Druhý set mohl začít Veselý dalším ziskem podání Bhambriho, ale šanci nevyužil a pak se sám strachoval o podání. Při všech pěti brejkbolech, z toho třech za stavu 3:4, zahrál v kritickém stavu nejlépe a o servis nepřišel. V jedenácté hře šel po bekhendu Bhambriho do autu do vedení 6:5 a druhou sadu uzavřel esem.

 

 

Veselý působil v těžkých podmínkách živěji než v pátek, nikoli však svěže. Dvousetové vedení mu ale konečně dodalo více sebejistoty. Dostával se k míčům lépe, hlavně získával přesnějším servisem snadné body a více si pomáhal bekhendem. V tu ránu se projevil očekávaný rozdíl kvality mezi Veselým a Bhambrim.

 

Příbramský hráč ve třetí sadě odskočil do vedení 4:0 a závěr zápasu dohrál v klidu. Po dvou hodinách a dvanácti minutách proměnil třetí mečbol. Upustil raketu na zem a hlasitě si zařval. Získal svoji první třísetovou výhru v daviscupové dvouhře.

 

Tenisté hráli v Indii bez pátého hráče světa Tomáše Berdycha. V pátečních dvouhrách porazil Lukáš Rosol Bhambriho 3:0 a Veselý nečekaně prohrál s Davvermannem. V sobotní čtyřhře Radek Štěpánek s Adamem Pavláskem získali důležitý druhý bod poté, co zdolali bez ztráty setu zkušené deblisty Rohana Bopannu s Leanderem Paesem.

ČTK/tn.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program