Aktualizováno 12.5. 2016 17:57
ms hokej 2016 zastříleli si

Češi rozstříleli Norsko! Takovou kanonádu fanoušci nepamatují

Hokejisté ČR

To bylo představení! Český tým na hokejovém mistrovství světa v Rusku pokračuje, jako dobře namazaný stroj. Norsko porazil 7:0 a je v čele skupiny A s jedenácti body. Pod výhru se dvěma góly podepsal útočník Lukáš Kašpar a druhým čístým kontem na turnaji brankář Dominik Furch.

Opravdu velká pohoda panuje v týmu svěřenců kouče Vladimíra Vůjtka. Ve čtvrtečním zápase si český tým v pohodě pohlídal severského soupeře a jednoznačným výsledkem ukázal, že na šampionátu patří k favoritům.

Po výhře 7:0 si Češi připsali nejvyšší výhru od května 2013, kdy na světovém šampionátu ve Stockholmu porazili Norsko rovněž 7:0.

Norové nedali českému týmu už ve čtvrtém zápase za sebou gól a na mistrovství světa vyšli proti Čechům střelecky naprázdno potřetí v řadě.

Góly v utkání Česko - Norsko:

Domácí: 05:11. Červenka, 09:33. Zohorna, 19:44. Kousal, 22:10. Kašpar, 28:37. Šimek, 34:53. Řepík, 39:09. Kašpar.

Zastříleli si i Američané

Hokejisté Spojených států amerických porazili v utkání základní skupiny B na mistrovství světa Francii 4:0. Američané si připsali druhou výhru na šampionátu a v tabulce se posunuli na třetí místo o skóre před Slovensko, Francouzi zůstali pátí.

Po bezbrankové první třetině rozhodl zámořský celek třemi góly v posledních šesti minutách druhé dvacetiminutovky, čtvrtý zásah přidali Američané hned v úvodu poslední části.

USA - Francie 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Wideman (Foligno, Larkin), 37. Murphy (Matthews, Vatrano), 40. Compher (Hendricks, Motte), 42. Skjei (Larkin).

• 15:00 16:45

NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights