NHL Hokejová noc

Češi připravovali góly: Voráček si zapsal tři asistence, Faksa dvě!

Jakub Voráček
Zdroj: NHL media

I přes to, že se v NHL hrálo třináct zápasů, čeští hokejisté se gólově neprosadili. Za to připravovali branky pro své spoluhráče. Jakub Voráček pomohl k výhře Philadelphie nad Edmontonem třemi asistencemi, Radek Faksa Dallasu k vítězství nad Nashvillem zase dvěma.

Philadelphie se veze na vítězné vlně. Do utkání s Edmontonem nastoupila se šesti výhrami v řadě a přidala další. Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Nolan Patrick. Během základní hrací doby byl však vidět Jakub Voráček, který asistoval u tří branek.

Na Voráčka chtěl navázat i Radek Faksa. Ten však v zápase Dallasu, který hrál v Nashvillu, skončil na bilanci 0+2. I Faksův tým nakonec slavil výhru a to 3:1.

Tomáš Hertl měl jednu gólovou přihrávku při výhře San Jose nad Arizonou. Detroit uspěl na ledě Ottawy 2:0 a Martin Frk odešel rovněž s asistencí. Slovák Erik Černák se podílel na vítězství Tampy 3:2 proti New Yorku Rangers.

Gólové hody si užili hokejisté Winnipegu. Ti vedli po první třetině nad Anaheimem už 6:0. Ducks proto sáhli po změně v brankovišti. Johna Gibsona vystřídal Chad Johnson. Poté se sice hosté trochu vzpamatovali a o dvě branky snížili, ale Jets pak znovu pokračovali v kanonádě a vyhráli 9:3.

• 12:30 13:00