Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.5. 2016 20:02
video rio 2016

Češi ukázali olympijskou kolekci. V Riu s nimi bude i Zátopek!

Olympijská kolekce
Zdroj: ČTK

Někteří čeští olympionici se proměnili na modelky a modely. Za úkol měli totiž představit novou kolekci oblečení reprezentace pro hry v Riu. A ta bude opět zajímavá!

Všichni byli zvědaví na to, zda si Češi přichystali nějakou specialitu, jako byly třeba slavné holínky v Londýně. Stejně jako brazilské tanečnice, a vlastně i samotná Brazílie, je olympijská kolekce pestrobarevná. To k zemi, kterou proslavil mimo jiné i karneval, prostě patří.
 

"Mně se to líbí moc. A nejsou tam jen ty národní barvy, ale i žlutá a zelená a ty tomu dodávají tu pestrost," pochvaloval si kolekci plavec Jan Micka. Na pestrost oblečení poukázala i běžkyně Anežka Drahotová: "Je to hodně barevný, ale je to dobrý."
 

A zaujme i figurka, která zdobí olympijskou kolekci. Je to stylizovaná postavička Emila Zátopka. Tu čtyřnásobný olympijský vítěz dokresloval ke svým autogramům.

"Mám radost, že ta figurka se taky uplatnila, a nikdy mě nenapadlo, že by se dala použít takhle," svěřila se vdova po hrdinovi z olympijských Helsinek a olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková.
 

V roli modelů a modelek se představili i čeští olympionici. Plavec Jan Micka se nestyděl, starost mu ale dělalo něco jiného. "Když vystřelily konfety, měl jsem jen žabky a bál jsem se, aby mi to na těch eskalátorech neuklouzlo," přiznal.

Olympijská kolekce
Zdroj: ČTK

 

Češi v posledních letech s tím, co nosí na olympiádách, bodují, vzpomeňte si na londýnské holínky. I tentokrát vyrazí se zajímavým doplňkem, klobouky. Letos bude ale náročné prorazit. Konkurence bude totiž velká. Uspět chtějí třeba Britové. I proto angažovali dceru legendárního "Brouka" Paula McCartneyho Stellu, slavnou módní návrhářku. No a takhle vypadá její práce.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:35

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   15:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Magazín NBA Action (29)

   17:40

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program