video rio 2016

Češi ukázali olympijskou kolekci. V Riu s nimi bude i Zátopek!

Olympijská kolekce
Zdroj: ČTK
Téma:

Někteří čeští olympionici se proměnili na modelky a modely. Za úkol měli totiž představit novou kolekci oblečení reprezentace pro hry v Riu. A ta bude opět zajímavá!

Všichni byli zvědaví na to, zda si Češi přichystali nějakou specialitu, jako byly třeba slavné holínky v Londýně. Stejně jako brazilské tanečnice, a vlastně i samotná Brazílie, je olympijská kolekce pestrobarevná. To k zemi, kterou proslavil mimo jiné i karneval, prostě patří.
 

"Mně se to líbí moc. A nejsou tam jen ty národní barvy, ale i žlutá a zelená a ty tomu dodávají tu pestrost," pochvaloval si kolekci plavec Jan Micka. Na pestrost oblečení poukázala i běžkyně Anežka Drahotová: "Je to hodně barevný, ale je to dobrý."
 

A zaujme i figurka, která zdobí olympijskou kolekci. Je to stylizovaná postavička Emila Zátopka. Tu čtyřnásobný olympijský vítěz dokresloval ke svým autogramům.

"Mám radost, že ta figurka se taky uplatnila, a nikdy mě nenapadlo, že by se dala použít takhle," svěřila se vdova po hrdinovi z olympijských Helsinek a olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková.
 

V roli modelů a modelek se představili i čeští olympionici. Plavec Jan Micka se nestyděl, starost mu ale dělalo něco jiného. "Když vystřelily konfety, měl jsem jen žabky a bál jsem se, aby mi to na těch eskalátorech neuklouzlo," přiznal.


 

Češi v posledních letech s tím, co nosí na olympiádách, bodují, vzpomeňte si na londýnské holínky. I tentokrát vyrazí se zajímavým doplňkem, klobouky. Letos bude ale náročné prorazit. Konkurence bude totiž velká. Uspět chtějí třeba Britové. I proto angažovali dceru legendárního "Brouka" Paula McCartneyho Stellu, slavnou módní návrhářku. No a takhle vypadá její práce.
 

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program