Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video rio 2016

Češi ukázali olympijskou kolekci. V Riu s nimi bude i Zátopek!

Olympijská kolekce
Zdroj: ČTK

Někteří čeští olympionici se proměnili na modelky a modely. Za úkol měli totiž představit novou kolekci oblečení reprezentace pro hry v Riu. A ta bude opět zajímavá!

Všichni byli zvědaví na to, zda si Češi přichystali nějakou specialitu, jako byly třeba slavné holínky v Londýně. Stejně jako brazilské tanečnice, a vlastně i samotná Brazílie, je olympijská kolekce pestrobarevná. To k zemi, kterou proslavil mimo jiné i karneval, prostě patří.
 

"Mně se to líbí moc. A nejsou tam jen ty národní barvy, ale i žlutá a zelená a ty tomu dodávají tu pestrost," pochvaloval si kolekci plavec Jan Micka. Na pestrost oblečení poukázala i běžkyně Anežka Drahotová: "Je to hodně barevný, ale je to dobrý."
 

A zaujme i figurka, která zdobí olympijskou kolekci. Je to stylizovaná postavička Emila Zátopka. Tu čtyřnásobný olympijský vítěz dokresloval ke svým autogramům.

"Mám radost, že ta figurka se taky uplatnila, a nikdy mě nenapadlo, že by se dala použít takhle," svěřila se vdova po hrdinovi z olympijských Helsinek a olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková.
 

V roli modelů a modelek se představili i čeští olympionici. Plavec Jan Micka se nestyděl, starost mu ale dělalo něco jiného. "Když vystřelily konfety, měl jsem jen žabky a bál jsem se, aby mi to na těch eskalátorech neuklouzlo," přiznal.

Olympijská kolekce
Zdroj: ČTK

 

Češi v posledních letech s tím, co nosí na olympiádách, bodují, vzpomeňte si na londýnské holínky. I tentokrát vyrazí se zajímavým doplňkem, klobouky. Letos bude ale náročné prorazit. Konkurence bude totiž velká. Uspět chtějí třeba Britové. I proto angažovali dceru legendárního "Brouka" Paula McCartneyho Stellu, slavnou módní návrhářku. No a takhle vypadá její práce.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

   13:00

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program