Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video rio 2016

Češi ukázali olympijskou kolekci. V Riu s nimi bude i Zátopek!

Olympijská kolekce
Zdroj: ČTK

Někteří čeští olympionici se proměnili na modelky a modely. Za úkol měli totiž představit novou kolekci oblečení reprezentace pro hry v Riu. A ta bude opět zajímavá!

Všichni byli zvědaví na to, zda si Češi přichystali nějakou specialitu, jako byly třeba slavné holínky v Londýně. Stejně jako brazilské tanečnice, a vlastně i samotná Brazílie, je olympijská kolekce pestrobarevná. To k zemi, kterou proslavil mimo jiné i karneval, prostě patří.
 

"Mně se to líbí moc. A nejsou tam jen ty národní barvy, ale i žlutá a zelená a ty tomu dodávají tu pestrost," pochvaloval si kolekci plavec Jan Micka. Na pestrost oblečení poukázala i běžkyně Anežka Drahotová: "Je to hodně barevný, ale je to dobrý."
 

A zaujme i figurka, která zdobí olympijskou kolekci. Je to stylizovaná postavička Emila Zátopka. Tu čtyřnásobný olympijský vítěz dokresloval ke svým autogramům.

"Mám radost, že ta figurka se taky uplatnila, a nikdy mě nenapadlo, že by se dala použít takhle," svěřila se vdova po hrdinovi z olympijských Helsinek a olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková.
 

V roli modelů a modelek se představili i čeští olympionici. Plavec Jan Micka se nestyděl, starost mu ale dělalo něco jiného. "Když vystřelily konfety, měl jsem jen žabky a bál jsem se, aby mi to na těch eskalátorech neuklouzlo," přiznal.

Olympijská kolekce
Zdroj: ČTK

 

Češi v posledních letech s tím, co nosí na olympiádách, bodují, vzpomeňte si na londýnské holínky. I tentokrát vyrazí se zajímavým doplňkem, klobouky. Letos bude ale náročné prorazit. Konkurence bude totiž velká. Uspět chtějí třeba Britové. I proto angažovali dceru legendárního "Brouka" Paula McCartneyho Stellu, slavnou módní návrhářku. No a takhle vypadá její práce.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:25

   The Boodles 2019

   00:25

   Evropská liga 2019

   01:20

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   World Cup of Pool 2019

   00:30

   The Boodles 2019

   01:50

   Weber Cup 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

Celý Program