Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2018 14:49
nominace mistrovství světa

Češi pošlou na halové MS 22 atletů, Maslák bude obhajovat zlato

Pavel Maslák
Zdroj: Profimedia

Největší atletický podnik halové sezóny 2018 uspořádá už příští týden Birmingham ve Velké Británii. Atletická dráha birminghamské arény hostí pravidelně souboje světových hvězd a ani teď tomu nebude jinak. Mezi aspiranty na zlato se řadí i dva Češi.

Největší české medailové naděje má Pavel Maslák, dvojnásobný halový mistr světa a obhájce titulu bude o nejrychlejší čas usilovat na trati 400m a Tomáš Staněk, který vévodí letošním světovým tabulkám ve vrhu koulí výkonem v hodnotě národního rekordu 22.17.


Cenný kov by si rád zopakoval Jakub Holuša, který před dvěma lety získal stříbro v běhu na 1500m. Svou stoupající formu konec koncům potvrdil i druhým nejlepším časem kariéry 3:37.91, jenž zaběhl na mítinku v Toruni. Na ženskou patnáctku se kvalifikovala Simona Vrzalová.


Dalším želízkem v ohni by mohl být i dálkař Radek Juška, který má za sebou vydařenou letní sezónu a znovu bude chtít využít příležitost atakovat osmimetrovou hranici. Do vícebojařských soutěží zasáhnou hned 3 čeští atleti. Mezi ženami bude o nejvyšší příčky bojovat Eliška Klučinová a Kateřina Cachová.


Eliška figuruje ve světových halových tabulkách na třetím místě a Kateřina bude chtít vylepšit osmou příčku z portlandského HMS. Mezi muži si svůj premiérový start odbyde Jan Doležal držící čtvrté místo světových tabulek. Stejnou příčku přisuzují statistiky i překážkářovi Petru Svobodovi.


Velkou senzací pro české barvy je neobvyklý počet sprinterů. Na nejkratší 60 metrovou trať se postaví Klára Seidlová, čerstvá národní rekordmanka. Mezi muži pak Zdeněk Stromšík a Dominik Záleský. V závodě na 400m zaklekne do bloků juniorka Lada Vondrová, která se stala překvapivou vítězkou domácího halového šampionátu v nejlepším českém výkonu tohoto roku 52.95. Mezi muži vedle Pavla Masláka nastoupí také Patrik Šorm.


Příchuť cenných kovů by ráda znovu okusila i česká štafeta na 400m, ze které si muži v loňském roce odvezli bronz z evropského šampionátu. Nyní se na start postaví ve složení Vít Műller, Filip Šnejdr, Michal Desenský a Jan Tesař. Na stejné distanci se představí i ženské kvarteto v podání Lady Vondrové, Martiny Hofmanové, Marcely Pírkové, Terezy Petržilkové a Zdeňky Seidlové.


Nyní je v nominaci 22 českých atletů. Počet přesto nemusí být konečný a pozvánku od IAAF mohou ještě někteří atleti obdržet.

aka TN.cz