Aktualizováno 15.2. 2018 16:38
anketa olympijský turnaj

Češi pod drobnohledem: Chyba při přesilovce, první lajna v mínusu!

Česko - Korea na OH 2018

Čeští hokejisté vyhráli v úvodním utkání olympijského turnaje s výběrem Koreje těsně 2:1. Reakce fanoušků se různí. Jedni mluví o blamáži, druzí o opravdu dobrém výkonu domácího výběru.

Hokejový tým čekal na premiéru až do čtvrtka a jako první se postavil Čechům výběr Koreje. Zdánlivě jednoznačná záležitost nakonec skončila supertěsným výsledkem a Češi ubránili vítězství horko těžko při soupeřově power-play.

PODCENĚNÍ NA ÚVOD?

Už úvod zápasu nebyl zrovna povedený. Jedna z prvních šancí Korejců skončila pukem za zády gólmana Francouze. Český tým nezareagoval na rychlý kontr domácího týmu a Min-Ho Cho nasměroval střelu mezi nohy obránce a propálil i brankáře.

RYCHLÁ ODPOVĚĎ

Anketa

Líbil se vám výkon českého týmu proti Korejcům?

Hlasovalo 323 lidí.
Možná bylo dobře, že inkasovaný gól přišel tak brzy. Češi totiž přepnuli na vyšší úsilí a během následných minut úvodní třetiny dokázali otočit. Poprvé díky souhře Řepíka s Kovářem, podruhé po drzém Řepíkově průniku v oslabení.

To ale byl konec světlým chvílím Čechů. Nadšeně bojující Korejci drželi s favoritem krok a výběr trenéra Jandače navíc dělal chyby.

PROVÁHANÁ PŘESILOVKA?

Jednou z nich byl moment při odloženém vyloučení Korejců na začátku třetí části, kdy už Češi hráli přesilovku 5:4. Nikoho z hráčů ale nenapadlo nechat soupeři puk, aby mohlo následovat aspoň 20 sekund hry 5 na 3. Oslabení o jednoho hráče Korea i díky skvělému výkonu gólmana Daltona přestála.

IMPOTENTNÍ ČERVENKA

Nečastěni střílejícím hráčem byl Roman Červenka, který vyslal na korejskou bránu 8 střel! Jenže bez gólového efekt, jen jednou zvonilo břevno.

PRVNÍ LAJNA V MÍNUSU

Dalším pohledem do statistik je nutné konstatovat, že elitní lajna Kovář – Erat – Sekáč svůj minizápas prohrála, ač přetahovala střídání a na ledě v průměru trávila nadstandardních 44 sekund a společně s beky Mozíkem a Kolářem zapsali minus 1.

Druhý zápas sehrají Češi se Švýcarskem, které prohrálo s Kanadou 1:5 a co se výkonu týče, mají rozhodně rezervy.