Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Hokejový večer

Češi v NHL pálili ostrými: Gól dal Vrána, Krejčí, Nosek, Hertl a Palát!

Ondřej Palát překonává Petra Mrázka
Zdroj: Profimedia
Ondřej Palát překonává Petra Mrázka

Dvanáct zápasů nabídla divákům zámořská NHL v rámci čtvrtečního programu. Radost z toho měli i čeští fanoušci, protože v akci viděli hned několik Čechů a hned pět se prosadilo gólově. Trefil se Jakub Vrána, David Krejčí, Tomáš Nosek, Tomáš Hertl a Ondřej Palát.

V souboji Čechů v utkání mezi Bostonem a Washingtonem byl tím šťastnějším Jakub Vrána. Pražský rodák otevřel skóre a jeho Capitals vyhráli 4:2. Za Bruins se v přesilovce prosadil David Krejčí, ale jeho branka v konečném účtování žádnou váhu neměla.
 


Hrálo se také newyorské derby mezi Rangers a Islanders. Ostrované v něm vykradli Madison Square Garden, když vyhráli 4:3. Za domácí tým si zapsal jednu asistenci útočník Filip Chytil. Jednu gólovou přihrávku si odnesl z utkání Philadelphie a Dallasu i obránce Radko Gudas. Flyers vyhráli 2:1.

 


Ondřej Palát pokazil večer Petru Mrázkovi. První zmíněný toho druhého překonal v utkání Tampy a Caroliny, který vyhráli Lightning 3:1. Palát se v početní výhodě postaral o vyrovnávají branku. Po něm se dvakrát trefil Brayden Point.

 


Dařilo se také Tomášovi Noskovi z Vegas. Ten otevřel skóre v derby Pacifické divize proti San Jose. Po něm ale vyrovnal ve druhé části povedenou ranou Tomáš Hertl. Pak sice Golden Knights vrátil vedení Jon Merill, ale Melker Karlsson vyrovnal na 2:2 a poté přišla další chvíle Tomáše Hertla.

 

Hertl měl totiž velkou zásluhu na gólu, který otočil průběh. Nejprve to vypadalo, že ho sám dal, ale branka byla připsána Donskoiovi, který Hertlovu střelu lehce tečoval. To se ukázalo, jako vítězná trefa, díky které Žraloci vyhráli 3:2 a pro San Jose to byla jubilejní 1000. výhra v historii klubu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:20 18:50

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program