Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 10. 2018
fotbalový stánek fotky uvnitř

Slovensko finišuje s národním stadionem: Mění se před očima!

Stadion Tehelné pole na Slovensku
Zdroj: Profimedia

Slováci se už brzy dočkají. Budou mít stadion, který bude moci konkurovat těm nejhezčím v Evropě. V Bratislavě už chybí položit jen trávník a postavit branky.

Ještě do konce tohoto roku by fotbalisté Slovanu Bratislava měli opustit Pasienky a nastěhovat se do svého nového domova. Stadion na Tehelnom poli už je skoro hotový.


Podle fotek to vypadá, že už chybí jen položit nový trávník, postavit branky a střídačky a dostavět budovu, která je vměstnaná mezi dvě tribuny.
 

Takto vypadal stadion Tehelné pole v minulosti:

14

GALERIE: Stadion Tehelné pole před rekonstrukcí

Zdroj: Profimedia

Tehelné pole před rekonstrukcí

Hodnocení:Otázkou je, jestli se na Slovensku národní stadion využije i mimo reprezentační zápasy. Bude na něm hrát sice pravidelně Slovan, na něj ale ani zdaleka nechodí tolik lidí, aby naplnili kapacitu 22 500 diváků.

Takto vypadá stadion nyní, když finišuje jeho rekonstrukce:

14

GALERIE: Na Slovensku finišují s výstavbou nového stadionu

Zdroj: facebook/tehelnepole

Stadion Tehelné pole

Hodnocení:

Na lídra slovenské Fortuna ligy chodí totiž zoufale málo lidí. Na poslední zápas proti Senici jich dorazilo pouhých 1094. Vloni na začátku sezony byl dokonce Slovan pro smích celé Evropě. Na stadion s kapacitou téměř 12 tisíc diváků jich dorazilo 295. Se špatnou návštěvností se ale potýká celé Slovensko. V minulé sezoně byl průměr pouhých 2324 fanoušků na zápas.

 

hp TN.cz