Historie je proti nim

Za Spartu v Turecku naposledy pálil Nedvěd, Češi mají tristní bilanci

Spartě se proti Turkům nedaří
Zdroj: Profimedia
Téma:

Fotbalisté Sparty se chystají na důležitou odvetu s Trabzonsporem, v boji o Evropskou ligu je ale všechno proti nim. Závěr prvního zápasu, peklo, které vytvoří fanoušci, i bilance Čechů s tureckými týmy. Za Spartu dokonce poslední gól na tureckém území vstřelil Pavel Nedvěd.

Sparťané zpackali závěr domácího zápasu a s Trabzonsporem pouze remizovali 2:2. Ve čtvrteční odvetě je čeká peklo. Stadion pro 40 tisíc a natěšení turečtí fanoušci. Atmosféra se čeká opravdu ohlušující. Oproti utkání na Letné, kde nebyli diváci, to bude hukot.


Proti Spartě ale hraje i historická statistika. Za posledních dvacet jedna let porazila soupeře z Turecka třikrát z devíti pokusů. Vždy se ale jednalo o domácí zápasy. Venku letenští nedokázali ve čtyřech utkáních ani skórovat.


Poslední hráč Sparty, který se v Turecku dokázal trefit, byl v roce 1995 Pavel Nedvěd. To byla Sparta v nejlepších letech a její dres oblékal kromě „Grande Paola“ také Jan Koller, Vratislav Lokvenc nebo Martin Frýdek.


O moc lépe na tom nejsou ani další české týmy. Ve čtyřech zápasech nepostoupil ani jednou český tým a hned třikrát to skončilo ostudným výsledkem.


Sparta tak nebojuje pouze o postup do čtvrtého předkola Evropské ligy, ale také o českou čest v Turecku. Protože pokud si v Turecku dělá nějaký fanoušek statistiku, můžou mu být Češi opravdu k smíchu.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program