příprava na euro Švédsko - ČR

Zlatan na Čechy nevyzrál. Příprava přinesla průměrný výkon a remízu

Švédsko - ČR

Čeští fotbalisté si částečně napravili reputaci po prohraném utkání se Skotskem. Ve druhém přípravném zápase dokázali ve Švédsku, v jehož dresu odehrál kompletní porci minut i Zlatan Ibrahimovič, uhrát remízu 1:1. Před závěrečnou fází přípravy však má český reprezentační výběr stále co zlepšovat, především pak v ofenzívě.

Čeští fotbalisté nastoupili v téměř úplně odlišném složení než v utkání proti Skotsku, které na Letné prohráli 0:1. Proti nim navíc po dlouhé době nastoupil útočník světové extratřídy. A byl to právě  Zlatan Ibrahimovič, který mohl po pár minutách otevřít skóre zápasu. Těžit mohl z přihrávky Tomáše Sivoka, který mu namazal na hranici vlastního velkého vápna, útočníka Paris St. Germain ale vychytal Vaclík.

Ve 14. minutě už ale po centru Olssona byl český gólman krátký na pohotovou střelu Berga a Švédi šli do vedení. Krátce nato mohli Češi vyrovnat, Gebre Selassieho střelu ale vyškrábl Isaksson. V minutě 22. podruhé zachránil české fotbalisty Vaclík. Brankář Basileje vyrazil střelu Forsberga, s odraženým míčem si pak poradila obrana hostujícího týmu.

O čtyři minuty později pak předvedli parádní moment fotbalisté v bílých dresech. Sivok těsně před čárou stihl akrobatickým způsobem odcentrovat a Vydra hlavou srovnal na 1:1. Za tohoto stavu šli fotbalisté obou týmů i do šaten.

Ve druhém dějství měli navrch Švédi. Český nároďák ale opět podržel gólman. Zaskvěl se především ve třiapadesáté minutě, kdy zasáhl proti pokusu Hiljemarka. Když se pak pět minut před koncem neprosadil po rohovém kopu ani  hlavou Miloševič, skončilo utkání nerozhodně.

Čeští reprezentanti tak ve dvou přípravných utkáních dokázali vstřelit jedinou branku a právě útočná fáze je tím, na čem budou muset před evropským šampionátem ještě zapracovat.

Švédsko - ČR 1:1 (1:1)

Branky: 14. Berg - 26. Vydra

Švédsko: Isaksson - Salomonsson (81. Lustig), Granqvist, Lindelöf (65. Milosevic), Olsson - Durmaz (46. Larsson), Lewicki (63. Wernbloom), Källström (46. Hiljemark), Forsberg - Ibrahimovic, Berg (46. Guidetti)

ČR: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok (60. Brabec), Suchý, Pudil - Darida (59. Frýdek), Mareček (72. Rada) - Skalák (60. Šural), Kolář (86. Dočkal), Krejčí - Vydra (72. Necid)

• 18:00 18:20