Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

český zmar euro 2016

Češi balí kufry! V zápase pravdy na EURO selhali a končí poslední

Zklamaní čeští fotbalisté
Zdroj: profimedia.cz
Zklamaní čeští fotbalisté

Čeští fotbalisté balí na EURO ve Francii kufry už po základní skupině. V zápase pravdy prohráli s Tureckem 0:2 a s jediným bodem na kontě končí v "déčku" poslední. Do osmifinále postupuje Španělsko s Chorvatskem. Bez šance nejsou ani Turci, kteří ale musejí čekat na středeční výsledky.

V českém týmu poprvé na turnaji nastoupili Dočkal, Pavelka a Pudil, který na levé straně obrany nahradil Limberského. A právě Pudil v 10. minutě uvolnil svůj prostor, propadl i stoper Hubník a Turci tudy po zisku míče podnikli protiútok. Nový muž v jejich sestavě Mor našel před brankou Yilmaze a ten nezaváhal.


Yilmaze neuhlídal Sivok, který chvíli na to mohl chybu napravit. Po rohu vyskočil nejvýše, ale hlavou trefil jen tyč.


Další velkou šanci měl Kadeřábek, který byl po Plašilově kolmici zcela sám ve vápně, ale místo přihrávky zvolil střelu z úhlu a tu si brankář Babacan pohlídal. Při následné příležitosti opět Kadeřábek těsně nedosáhl v malém vápně na míč. Babacana protáhl vydařenou střelou z dálky i Plašil.


VÍCE O EURO 2016 SE DOČTETE ZDE


Češi sice sehráli ofenzivně nejvydařenější zápas na šampionátu, ale turecká obrana odolávala. V 56. minutě tak trenér Vrba poslal do hry Škodu a vsadil na taktiku se dvěma vysokými útočníky, která přinesla úspěch proti Chorvatsku.


Turci spoléhali na protiútoky, ale chybělo jim přesnější zakončení. To Češi hrozili střelami po zemi, ale Darida ani Necid brankáře Babacana nezaskočili.


ROZPIS ZÁPASŮ, VÝSLEDKY A TABULKY EURO 2016


V 65. minutě Turci vedení pojistili. Po standardní situaci se ve vápně odrazil míč k Tufanovi, který ho napálil přesně do šibenice. Zřejmě však těžil ze situace, které předcházel neodmávaný těsný ofsajd.


V tu chvíli potřebovali Češi dát tři góly, ale herně se jim po druhé ráně přestalo dařit. Spoléhali se jen na nákopy, s čímž si Turci poradili a výhru uhlídali.


Soupeř zopakoval výhru ze závěru kvalifikace na šampionát, kdy zvítězil v Praze rovněž 2:0. Turci navíc Čechy vyřadili stejně jako v roce 2008.


Ve druhém zápase skupiny D porazili Chorvaté na závěr Španělsko 2:1 a do osmifinále jdou z prvního místa. Postupují ale i poražení úřadující šampioni. Bez šance na osmifinále není ani třetí Turecko, které ale bude muset s třemi body na kontě čekat na zítřejší výsledky.

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:40 01:35

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

   09:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program