Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Český bojovník Byla by to událost

Červenka je stále blíže MLB: Teď se připravuje s Baltimorem!

Martin Červenka
Zdroj: Jan Beneš
Martin Červenka

Posunout se do vyšší americké ligy, takový je cíl Martina Červenky. Profesionální český baseballista sice na podzim podepsal smlouvu se San Francisco Giants, během zimní pauzy však o něj projevilo velký zájem Baltimore Orioles. Východoamerický tým z MLB ještě před začátkem sezony odkoupil českého catchera od Giants. „Když jsem se to dozvěděl, byl to pro mě celkem šok. Těší mě však, že o mě v Baltimore tak stáli,“ prohlásil Červenka, který se nyní připravuje v rámci jarních tréninkových zápasů na Floridě. V několika z nich se dokonce objevil na soupise elitního výběru Orioles, do zápasu však nezasáhl. Na konci března se rozhodne, v jaké lize se Červenka představí.

V uplynulé sezoně se podílel na triumfu Lynchburg Hillcats ve čtvrté nejvyšší baseballové lize, která má název High A. Pro letošní rok má Martin Červenka v plánu se posunout minimálně do vyšší ligy, tedy do Double A. „Věřím, že v organizaci Baltimore dostanu během jarní přípravy šanci ukázat, co umím. Velice hezky mě přivítali. Jsem rád, že to nakonec takhle dopadlo,“ tvrdil pětadvacetiletý český catcher, který strávil v nižších amerických ligách již sedm let jako hráč Clevelandu Indians.

 

 

Na podzim se stal volným hráčem, o kterého projevilo zájem San Francisco Giants. V rámci „winter meetings“, kde mohou organizace MLB libovolně vyměnit hráče z nižších soutěží, o něho však usilovalo Baltimore Orioles. „Prý jsem se jim líbil hlavně v zápasech, ve kterých jsem proti nim v minulém roce nastoupil. Myslím, že jsem jim dal několik homerunů. Jsou rádi, že mě mají,“ popsal Červenka. Podmínky ve smlouvě prý zůstaly stejné. „Jen se vyměnil název týmu. Samotný šéf této organizace, který má na starosti nižší soutěže, prý o mě slyšel od trenérů z předešlého týmu chválu. Jsem za to moc rád,“ dodal Červenka.

 

Pomáhal rozhazovat elitní nadhazovače

 

Český reprezentační baseballista se nyní připravuje na Floridě se všemi hráči organizace Orioles. V rámci „spring trainingů“ byl občas napsán na soupisku A-týmu. „Většinou si na každý den pozvou jednoho až dva catchery z nižších lig, aby chytali nadhozy od elitních hráčů. Byla to pro mě velice zajímavá zkušenost,“ pochvaloval si Červenka, který krotil míč od Kevina Gausmana, Tannera Scotta nebo Huntera Harveyho. „Všichni jsou skvěle připraveni a je na nich vidět, proč hrají nejlepší baseballovou ligu na světě. Oproti nadhazovačům z ničích lig jsou neuvěřitelně přesní.“

 

 

Sezona Červenkovi začíná koncem března. Do jaké ligy se však dostane? Vysněná je samozřejmě MLB, do které ještě žádný český hráč nezasáhl. Červenka je však tomuto snu historicky nejblíže, navíc má v USA jméno. V loňském roce byl vybrán do ideální sestavy organizace Cleveland Indians sestavené z hráčů působících v nižších zámořských soutěžích. „Jsem tu, abych hrál v MLB. Poperu se o to,“ prohlásil Červenka.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:35

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

Celý Program