Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2017 16:40
video záhada pravidel

Červená pro Evru s otazníkem: Proč hrálo Marseille v jedenácti?

Zdroj: TV Nova

Mluví o tom celý svět. Patrice Evra, poslední dvě sezony hráč Olympique Marseille, kopnul před zápasem Evropské ligy na horké portugalské půdě Vitorie Guimarães vlastního fanouška do hlavy. Sudí dokonce vytáhl červenou kartu! Ale proč tedy tým Marseille odehrál zápas v plném počtu hráčů?

Po Evropě zkratu vyvolala rozruch právě reakce hlavního sudího, který slavného fotbalistu ještě před začátkem utkání poslal do sprch.


Francouzský obránce, jenž prošel kluby jako Manchester United či Juventus, je tak prvním fotbalistou v historii soutěže, který uviděl červenou kartu ještě před úvodním hvizdem. Zápas i přesto ale začali hosté v 11 hráčích.Důvodem byl fakt, že Evra byl napsaný mezi náhradníky. A tak bylo pro Olympique trestem jen to, že měl kouč Rudy Garcia jen o jednoho hráče na střídání méně.


Anketa

Mělo hrát Marseille od první minuty deseti hráčích?

Hlasovalo 51 lidí.
Incident stihl za pár hodin rozštěpit příznivce nejpopulárnější hry na světě. Jedni tvrdí, že fotbalové pravidla jsou vyložená adekvátně a správně. Zbytek fotbalového světa se pozastavuje nad koncepcí fotbalových pravidel. Podle nich by totiž mohl být Evra vystřídán i pokud by byl v základní sestavě. Trenér hostů Rudi García by tak měl k dispozici plný počet hráčů.


Marseille stejně ale nakonec utkání nezvládlo a prohrou 0:1 si tak zkomplikovala boje o postup do jarní fáze soutěže. S hříšníkem už navíc započalo disciplinární řízení ze strany UEFA i klubu. Podle některých médií hrozí dokonce bývalému francouzskému reprezentantovi i doživotní trest.


Při podobném incidentu v roce 1995, inkasoval legendární Eric Cantona devítiměsíční trest. Tehdy neudržel nervy na uzdě a stylem kung-fu kopl přihlížejícího diváka.

ste TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

Celý Program