polibek respektu

Cerrone nedal jediný úder a dostal nakládačku. I tak se mu dostává úcty

Téma:
MMA

McGregor při svém návratu doslova zničil Donalda Cerroneho. Svému soupeři dal ochutnat vlastní medicínu poté, co ho tvrdým kopem nahulil a poslal k zemi. Nicméně po zápase zmatenému a rozbitému Kovbojovi několikrát vyjádřil svůj hluboký respekt.

Ir v ringu předvedl přesně to, co umí nejlépe. Rekordmana s největším počtem ukončení kopem na hlavu stejným způsobem poslal do problémů a pak už ho na zemi domlátil tvrdými údery. Celý jejich zápas trval čtyřicet vteřin. Ale ještě před oslavami se sklonil ke zmatenému Kovbojovi a vyjádřil mu úctu.
 

McGregor si dřepl ke klečícímu soupeři, aby mu poděkoval. Krátký vzkaz zakončil letmým políbením. Je to hezká proměna irského válečníka. Vždyť po posledním zápase se v kleci i v hledišti rozpoutala bitka mezi jeho týmem a příslušníky  Chabiba Nurmagomedova. Jeho nový přístup svědčí o tom, že i bojovníci MMA, kteří jsou připraveni zabít svého protivníka, hluboce ctí sportovní hodnoty.

„Donald má fenomenální odkaz. Je to pro mě čest s ním sdílet oktagon. Je to jeden z nejlepších zápasníků v UFC, se kterými jsem zápasil. Je to pocta. Můžu jenom doufat, že se mi podaří to, co jemu. Vždyť toto byl můj dvanáctý zápas,“ řekl Conor na pozápasové konferenci o svém soupeři.

Donaldovi se sice dostává úcty od fanoušků i jeho protivníka, ale kromě respektu obdržel i pořádný výprask. V zápase kromě jednoho kopu nedal jediný úder a po čtyřicetivteřinovém masakru odcházel zbitý víc než po třech pětiminutových kolech.

Donald Cerrone (36-14-1NC) je MMA veteránem. Zápas s McGregorem byl jeho 51. profesionální kariery a s čtyřiatřiceti duely v UFC drží rekord nejvíce zápasů v organizaci. I právě kvůli jeho odkazu ho Conor vysoce respektuje.

Související témata:
DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program