Černá série Montrealu skončila, gólem konečně pomohl Plekanec

Tomáš Plekanec
Zdroj: ČTK
Gól Tomáše Plekance pomohl Montrealu k bodům

Šestkrát za sebou se museli hokejisté Montrealu Canadiens sklonit před soupeřem. Nepříjemné období skončilo až na ledě Tampy Bay, kde Canadiens dokázali vyhrát po nájezdech. Úvodní brankou se na výhře podílel i Tomáš Plekanec. Ten zároveň ukončil i vlastní dlouhé čekání na gól.

Plekanec byl v utkání proti Tampě aktivní, na gólmana Bishopa vyslal pět střel a hned ta ze šestnácté minuty skončila za jeho zády. Na začátku akce byl Subban, který proklouzl mezi obránci, nahodil puk před bránu, kde Plekanec šikovně nastavil hůl a skóroval. Utnul tak střelecké trápení, když na branku čekal od 7. listopadu.

Tím ale jen začal večer přelévání misek vah ze strany na stranu. V 26. minutě vyrovnal Kučerov, aby o čtyři minuty později pohotovou střelou z mezikruží vrátil Montrealu vedení Galcheynuk. Náskok vydržel Canadiens až do čtyřiapadesáté minuty, kdy je však hokejisté Tampy dokonale zaskočili. Nejprve brankář Condon pustil pod nohama střelu zblízka v podání Garrisona, o jednadvacet vteřin později i díky asistenci Andreje Šustra Tampa po Callahanově přesné trefě vedla.

O tom, že utkání půjde do prodloužení, rozhodl dramatický moment. Dorážku Weiseho vyškrábl Bishop až za brankovou čarou. Lightning nebyl nic platný ani protest reklamující údajný faul na gólmana. V závěru prodloužení pak mohl o bodu navíc pro Montreal rozhodnout Plekanec, nakonec se o něj však postaral až v nájezdech Pacioretty.

Petr Mrázek měl proti Minnesotě plno práce. Pochytal dvaatřicet střel soupeře a nestačil jen na dvě. Ve dvanácté minutě ho překonal Coyle, dvě minuty před koncem třetí třetiny pak skvěle zasáhl proti Dumbovi, na dorážku Koiva už ale nestačil. Zápas ještě zdramatizoval Dacjuk, o porážce Detroitu však definitivně rozhodl trefou do prázdné brány druhým gólem v utkání Koivu.

Gól Tomáše Hertla sice vykřesal jiskru naděje pro hokejisty San Jose, kteří díky němu zkorigovali na 3:4, Colorado však nakonec drama nedopustilo, přidalo ještě dvě branky a ze SAP Center odvezlo všechny body.

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens - 3:4 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 26. Kučerov (Filppula, Stralman), 54. Garrison (Killorn), 54. Callahan (Filppula, Šustr) – 16. Plekanec (Subban, Andrighetto), 30. Galchenyuk (Markov, Petry), 55. Weise (Desharnais, Pacioretty), rozh. náj. Pacioretty

Minnesota Wild - Detroit Red Wings - 3:1

Branky a nahrávky: 12. Coyle (Niederreiter), 58. Koivu (Dumba, Parise), 59. Koivu (Parise) – 59. Dacjuk (Abdelkader, Smith)

Buffalo Sabres - Washington Capitals - 0:2

Branky a nahrávky: 21. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 33. Beagle (Wilson)

Nashville Predators - New York Rangers - 5:3

Branky a nahrávky: 19. Forsberg (Josi), 34. Neal (Ribeiro, Wilson), 48. Smith (Josi, Ribeiro), 50. Ellis (Jones, Ribeiro), 52. Neal (Jarnkrok, Salomaki) – 27. Fast (Girardi, Kreider), 54. Nash, 57. Miller (Stepan)

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings - 0:5

Branky a nahrávky: 16. Toffoli (Kopitar, Lucic), 22. Forbort (Lewis), 32. McNabb (Kopitar), 46. Toffoli (Kopitar, Martinez), 53. Toffoli (Doughty, Kopitar)

San Jose Sharks - Colorado Avalanche - 3:6

Branky a nahrávky: 11. Marleau (Ward), 34. Karlsson (Thornton, Vlasic), 49. Hertl (Brown, Burns) – 9. MacKinnon (Söderberg, Iginla), 15. Söderberg (Beauchemin, Tanguay), 32. Duchene (Martinsen), 48. Comeau (Johnson, Barrie), 49. MacKinnon (Söderberg, Tanguay), 59. MacKinnon

• 16:45 17:00