přehledně

Čekání na fotbal končí, Bundesliga vstává z popela. Brémy přišly o hráče

V Mönchengladbachu se hrálo bez lidí
Zdroj: Twitter Borussie Mönchengladbach
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 16. 5. 2020
Téma:

Sobota je dnem, kdy dojde konečně k návratu fotbalových soutěží v Německu. Do akce půjde i několik Čechů. Komplikaci ale hlásí celek Werderu, který přijde o hráče kvůli karanténě.

Základem návratu na fotbalové pažity je úspěšné testování. O tom se přesvědčili fotbalisté Brém, kteří právě kvůli tomu přišli o jednoho z hráčů.

 

Tým, ve kterém působí český brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie, o tom informoval na svých stránkách. Jméno hráče klub neprozradil. Fotbalisté byli testováni již celkem pětkrát. 

 

Ačkoliv inkriminovaný člen kádru měl testy negativní, kvůli výskytu nemoci v rodinném kruhu musel z preventivních důvodů na čtrnáct dní do karantény.

"Tento postup ukazuje, že lékařský koncept je účinný, infikovaní lidé mohou být identifikováni v rané fázi a mohou být poté přijata nezbytná opatření,“ komentuje odříznutí hráče od týmu výkonný ředitel Werderu Brémy Frank Baumann.

 

Kvůli karanténě bude chybět i trenér Augsburgu Heiko Herrlich, který opustil týmový hotel, když si šel koupit zubní pastu. Následkem toho musí čekat na výsledky testů.

 

Přesně po dvou měsících a jednom týdnu se vrátí fotbal na stadiony, diváci však nikoliv. Trenéři budou muset mít na sobě roušku, hráči na trávníku tuto povinnost nemají.

V rámci prevence případných zranění budou mít celky možnost střídání až pěti hráčů. Podavače míčů čeká nová dřina, v průběhu střetnutí budou dezinfikovat náhradní balony.

 

Hráčům se doporučuje slavit góly bez "plácání si rukou". Jako náhradní varianta může posloužit ťukání loktem. Zároveň se z hygienických důvodů nedoporučuje fotbalistům plivat, což je ale téměř "nevymahatelné".

 

Zápasy budou bez přítomnosti diváků. V Mönchengladbachu ale fanoušci i tak zaplňují tribuny. Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

V sobotu v půl čtvrté vyběhnou do akce fotbalisté druhého Dortmundu, kteří v rámci westfálského derby hostí šesté Schalke a třetí Lipsko s Patrikem Schickem v sestavě čeká na vlastním hřišti Freiburg. 

 

V neděli se vydá vedoucí Bayern hájit svůj čtyřbodový náskok na hřiště nováčka Unionu Berlín. Werder bojující o záchranu nastoupí v pondělí ke střetnutí s pátým Leverkusenem.

 

Na hraně sestupu je také šestnáctý Düsseldorf, který hostí poslední Paderborn a nutně potřebuje bodovat. Nový kouč Herthy Burno Labbadia se při své premiéře poměří s nevyzpytatelným Hoffenheimem.

 

Rozjede se také druhá Bundesliga, jejíž start ale nestihnou Drážďany, kde působí Josef Hušbauer a Ondřej Petrák. Tým je kvůli koronaviru v karanténě. Paradoxní na všem je, že Sasko je spolkovou republikou, ve které dochází k největšímu uvolňování a k dispozici budou například hotely či další instituce. 

Program Bundesligy:  

 

Sobota: 

Augsburg (Koubek, Suchý, Morávek) – Wolfsburg

Dortmund – Schalke

Düsseldorf – Paderborn

Hoffenheim (Kadeřábek) – Hertha (Darida)

RB Lipsko (Schick) – Freiburg

Frankfurt – Mönchengladbach

 

Neděle:

Kolín nad Rýnem – Mohuč

Union Berlín – Bayern

 

Pondělí:

Brémy (Pavlenka, Gebre Selassie) – Leverkusen

 

Německý fotbal již vstává z popela jako bájný Fénix. Týden po něm dojde k obnovení soutěže také v Česku, kde již mužstva sehrávají přípravná klání.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Girondins Bordeaux - OGC Nice

   12:55 14:55
   14:55

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

Celý program