rychlý konec

Čekání bylo dlouhé, přemotivovaný hráč byl vyloučen ve čtvrté minutě

Dennis Diekmeier dostává červenou kartu
Publikováno 16. 5. 2020

Koronavirová pauza trvala v Německu více než dva měsíce, ale fotbalové dění je tam již v plném proudu. Natěšení na fotbal byli jistě i hráči Sandhausenu, včetně kapitána Dennise Diekmeiera. Ten si však moc zápasu neužil, za faul ve vápně opustil hřiště ani ne po pěti minutách.

Osmého března odehráli fotbalisté Sandhausenu svůj poslední zápas, od té doby kvůli koronavirové krizi na zelený pažit vběhnout nemohli. Po postupném tréninkovém návratu se v sobotu dočkali konečně dalšího zápasu. Pro jejich kapitána Dennise Diekmeiera ale neměl dlouhé trvání.

Krajní obránce stíhal protihráče, který se řítil do pokutového území, hráči přišli do kontaktu, útočník se poroučel k zemi a rozhodčí neváhal vytáhnout červený kartonek. Takový byl  konec zápasu pro Dennise Diekmeiera, který sotva začal, psala se totiž teprve čtvrtá minuta.

Nutno podotknout, že červená karta byla hodně přísná, ale to na výsledku nic nemění. Diekmeier oslabil svůj tým a soupeř navíc nabídnutou penaltu proměnil. Sandhausen, kterému patří čtrnácté místo druhé nejvyšší německé ligy, nakonec zápas s Erzgebirge Aue bez svého kapitána prohrál 1:3.

Kromě titulu prvního vyloučeného hráče v Německu po koronavirové pauze, drží Diekmeier i další nelichotivý rekord. Během své bundesligové kariéry, kterou strávil především v Hamburku, nedal ani jeden gól za 203 zápasů. Žádný z hráčů v poli v Bundeslize neodehrál tolik zápasů bez jediné vstřelené branky.

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05