Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ufc hvězdě se hroutí svět

Čeká Jonese konec v UFC? Jeho dopingový nález byl potvrzen!

Jon Jones
Zdroj: Profimedia
Jon Jones

Nad kariérou jednoho z nejtalentovanějších a nejhvězdnějších zápasníků mma se stahují mračna. On trvá na své nevině, ale hrozí mu dvouletý distanc.

V kleci nepřekonatelný šampion, mimo ni problémový chlapík. Tak by se v kostce dal popsat Jon Jones, bývalý držitel titulu UFC v polotěžké váze, a jedna z největších hvězd nejkvalitnější mma organizace světa UFC.


Má za sebou řízení v opilosti, útěk od nehody, kterou zavinil a byl také pozitivně testován na kokain. I přes to všechno dostal od prezidenta UFC Dany Whita další šanci a jeho odveta s Danielem Cormierem měla být zlatým hřebem monstrózní akce UFC 200. Jenže tři dny před tím spatřila světlo světa další šokující zpráva – Jon Jones dopoval. A teď už víme, jaké měl v sobě látky a jaký trest mu hrozí.
 

Joe Jones
Zdroj: Profimedia Joe Jones

Když chlapi pláčou…
Lesk UFC 200 se místo Jonese pokusilo zachránit další velké jméno – Anderson Silva. Jenže jeho zápas s Danielem Cormierem neměl šťávu a diváky nebavil. Jones je prostě Jones a nikdo ho netoužil porazit více než Cormier. „Jsem připravený v kleci zemřít, abych nad tebou vyhrál,“ nechal se slyšet současný šampion DC. Jenže nakonec mu zbyly oči pro pláč. A to doslova. Když mu Dana White oznámil, že Jonesův vzorek odebraný 16. června byl pozitivní, neubránil se slzám.
 

Podívejte se na video zde (čas 4:10):

 

A brečel i Jones. Na tiskové konferenci, která byla svolána ku příležitosti jeho pozitivního nálezu. „Je to zničující, ale nic zakázaného, o čem bych věděl, jsem nevzal,“ řekl tehdy Jones emotivně a propukl v pláč. Některým v sále ho bylo viditelně líto a bylo jasné, že Jones je v tu chvíli opravdu na dně. Jenže máme mu věřit že o ničem nevěděl, nebo ne?

 

„Ještě mě neodepisujte,“ prosí bývalý šampion

Antidopingová agentura USADA v úterý zveřejnila, co vlastně našla v Jonesově krvi. Jedná o hydroxy-clomiphen a letrozol. Obě látky patří do skupiny tzv. estrogen blokátorů, které se užívají ze dvou hlavních důvodů - pro redukci ženského hormonu estrogonu v těle a stimulaci produkce vlastního testosteronu po ukončení užívání anabolických steroidů a pro zabránění přeměňování testosteronu na estrogen, což vede v konečném důsledku ke zvýšení hladiny testosteronu v těle.
 

Testován byl i druhý kontrolní vzorek, který taktéž potvrdil přítomnost obou látek. Jedno je tedy jisté – po pozitivním B vzorku následuje řízení před atletickou komisí v Nevadě, kde bude Jones mít možnost hájit se. Ale dokáže se očistit? První malý krůček Jones udělal, poslal všechny suplementy, které užívá na test do laboratoře a na Twitteru požádal fanoušky o trpělivost. „Ještě mě neodepisujte, vím, že nejsem podvodník. Věřím v systém, že mi to pomůže dokázat,“ napsal Jones, kterému hrozí dvouletý trest.

Pokud se v suplementech najde něco, co nebylo uvedené na obalu, dá se čekat, že Jones 2 roky stát nebude. V minulosti se toto povedlo Timu Meansovi a Yoelu Romerovi, kterým byl trest snížen na 6 měsíců.Trpělivý Dana White
Pro Jonese je také důležitá podpora Dany Whita, který vždy hájil stranu bývalého šampiona. Jak dlouho ale může zavírat oči nad prohřešky své hvězdy a jiné zápasníky nemilosrdně trestat? To ví snad jen on sám, my ostatní můžeme pouze spekulovat. Marketingová hodnota Jonese je obrovská, a kdyby byl na UFC 200, prodej PPV by strmě vyletěl nahoru, to jsou jednoduché počty. Takže Dana bude prostě čekat, dokud celá kauza neskončí a doufat, že nějaká korunka ještě z Jonese kápne. „Já opravdu věřím, že si nevědomky vzal doplněk, který nebyl svým složením úplně košer,“ řekl Dana White. „Opravdu tomu věřím,“ dodal.
 

Bude ale na Jonese čekat dva roky?
 

Petr Hrubec TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:50 17:20

   Kart Grand Prix Le Mans

   17:20

   Slovak Championship Open

   18:25

   Běhej Lesy – Boletice

   18:40

   Nova Sport Open 2019

   20:00

   Czech One Tour (2)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 16:55 17:25

   Ligue 1 Preview (6)

   17:25

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   19:25

   Infinite Trail

   19:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   21:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   22:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program