UFC Druhý mistrovský pás

Cejudo má další titul, Moraese umlátil ve třetím kole

Téma:
UFC

Henry Cejudo je už půl roku na vrcholu světa. Nejdříve získal pás muší váhy a na UFC 238 v Chicagu se mu podařilo vybojovat i ten pro bantamovou váhu. Marlona Moraese umlátil už ve třetím kole.

Mexický bojovník Henry Cejudo prožívá skvělé období. Nejdříve sesadil z trůnu Demetria Johnsona a následně doručil divákům ještě další šok, když za 32 vteřin knockoutoval bantamovou hvězdu TJe Dillashawa. Během pěti měsíců porazil dva špičkové bojovníky, kteří se pak už navíc v UFC neobjevili a možná nikdy neobjeví (Johnson – odchod do Asie, Dillashaw – doping).


Nyní se nesmazatelně zapsal do historie UFC, když k titulu z muší váhy přidal šampionský pás i z vyšší váhové kategorie. Do zápasu ale vstoupil lépe Moraes, který Cejudovi po pár vteřinách uštědřil pěkný kop na hlavu.


Cejudo se k prvnímu odvážnějšímu kroku odvážil až v polovině prvního kola, složit Moraese na zem se mu ale nepodařilo. Po zbytek kola se oba už jen oťukávali a poskakovali kolem sebe.


V závěru kola druhého se Cejudo rozjel a Moraesovi uštědřil pár pěkných ran. Žádná ale nebyla tak přesná, aby svého rivala poslala k zemi. Půl minuty před gongem se Mexičanovi dokonce povedlo zachytit Moraesovu hlavu a několikrát ho kolenem kopnout do obličeje, Brazilce ale zachránil signál ukončující kolo.


Ve třetím kole už se do sebe oba pořádně pustili a Moraes si po přesně mířené trefě do oka dokonce musel říct o chvilku oddychu. Dvě minuty před koncem se podařilo Cejudovi dostat Moraese na zem a tam ho pár vteřin před gongem umlátil.

Související témata:
hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program