Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Mistrovství světa

Rozbor Francie: Tenhle tým čeká dnes na Česko. Vyhraje? Hlasujte!

Tým Francie
Zdroj: Profimedia

Další hokejový trpaslík se dnes postaví v Paříži české reprezentaci. Svěřenci Josefa Jandače narazí na domácí Francii, kterou také není radno podceňovat. Na šampionátu má však střídavě kvalitní výkony. V mužstvu "kohoutů" najdeme i hráče z NHL. O tom, jak si myslíte, že to dnes dopadne, můžete hlasovat v anketě na konci článku.

S týmem Francie je to jako s počasím tento víkend v Česku - střídavě oblačno. Výběr pořadatelské země je nevyzpytatelný. Do šampionátu vkročil porážkou 2:3 s Nory, pak ale smáznul Finsko vysoko 5:1. Úžasnou otočku předvedl posléze proti Švýcarsku, kdy vyhrál 4:3 na nájezdy. Francie i dál sahala po senzaci, kdy dlouho vedla nad Kanadou, které těsně podlehla 2:3. Jenže jí na turnaji natropilo velké nepříjemnosti velmi slabé Bělorusko. Francouzi sice vyhráli, ale znovu jen na nájezdy.

 Dnes poměří "kohouti" síly s Českou republikou. Můžeme očekávat, že Francie bude velmi urputně bránit a český celek bude rád za hubenou výhru. Spekulovat však můžeme do nekonečna, rozhodne se až na ledě.

 

Budou góly nebo bitka Gudas vs. Roussel?

Na co se však připravit můžeme, tak na jednotlivé členy francouzského kádru. Pozor si musíme dávat především na dvojici z NHL - Pierre-Édouard Bellemare (spoluhráč Radko Gudase a Jakuba Voráčka z Philadelphie) a Antoine Roussel (Dallas). Oba dva umí dávat góly. Druhý zmíněný má navíc pověst rváče, který v nejprestižnější soutěži světa už mnohokrát shodil rukavice a popral se.

 Pak je tu třeba Sacha Treille. Útočník, který si zahrál mimo jiné extraligu za Kladno a Spartu. Pozor i na bratry Da Costy. Stéphane Da Costa má na svém kontě 47 zápasů v NHL za Ottawu a v současnosti je oporou CSKA Moskva v KHL. Jeho starší bratr zase válí za znojemské Orli v rakouské EBEL.

 

 
Také v obraně Francie to není vůbec marné. Yohann Auvitu má za sebou první sezonu v NHL za New Jersey a jeho spoluhráči z defenzívy mají zase letité zkušenosti na mezinárodním poli. V tomto případě je řeč třeba o Kevinu Hecquefeuillovi, Nicolasi Beschovi či Antoninu Manavianovi, které doplňuje nadějné mládí.A zbývá ještě probrat brankáře. Mezi tři tyče se pravděpodobně postaví Florian Hardy. Velké překvapení turnaje působí v rakouském Dornbirneru a předvádí neuvěřitelné věci. Přednost před ním však může dostat jednačtyřicetiletý veterán Cristobal Huet, který svého času dělal jedničku v Chicagu Blackhawks v NHL a dokazuje, že nestárne. Ten pátým rokem působí ve švýcarském Lausanne.

 

Nádherný zákrok Floriana Hardyho na letošním MS:

 

Soupiska Francie pro MS:

 

Brankáři: Cristobal Huet (Lausanne, Švýcarsko), Florian Hardy (Dornbirn, EBEL), Ronan Quemener (Aalborg, Dánsko)
 

Obránci: Yohann Auvitu (New Jersey, NHL), Nicolas Besch, Jonathan Janil (oba Bordeaux), Florin Chakiachvili, Oliver Dame-Malka, Damien Raux (všichni Rouen), Kevin Hecquefeuille (La-Chaux-de-Fonds, Švýcarsko), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL)
 

Útočníci: Pierre-Edouard Bellemare (Philadelphia, NHL), Antoine Roussel (Dallas, NHL), Stephane Da Costa (CSKA Moskva, KHL), Teddy Da Costa (Znojmo, EBEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Finsko), Damien Fleury (Kunlun, KHL), Floran Douay (Ženeva, Švýcarsko), Laurent Meunier (La-Chaud-De-Fonds, Švýcarsko), Nicolas Ritz (Herning, Dánsko), Sacha Treille, Loic Lamperier, Jordann Perret (všichni Rouen), Anthony Rech, Maurin Bouvet (oba Gap)
 

Trenér: Dave Henderson

 

Anketa

Jak dopadne do rozhodnutí utkání Česko vs. Francie?

Hlasovalo 402 lidí.

Lukáš Jůdl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program