Petr Čech v brance Chelsea
Skok Aleš
Aleš Skok
14.12. 2020 22:04

Nakonec povedený návrat mezi tři tyče zaznamenala česká gólmanská legenda Petr Čech. Ten naskočil v dresu Chelsea do zápasu s Tottenhamem. I když šlo "pouze" o zápas týmů do 23 let, jeho tým dokázal otočil nepříznivé skóre 0:2 a nakonec zvítězit 3:2.

Přesně po roce, šesti měsících a čtrtnácti dnech. Po takové době se Petr Čech postavil do fotbalové branky k soutěžnímu zápasu. A hned šlo o derby mezi Chelsea a Tottenhamem hráčů do 23 let.

Začátek Čechovi příliš nevyšel a hned ve druhé minutě nepřesně rozehrál a míč skončil v zámezí. Hosté tak kopali rohový kop, míč doputoval k osamocenému Jubrilu Okedinovi a ten ho poslal za Čechova záda.

A v 18. minutě bylo ještě hůř. 38letý gólman nezabránil ani druhé střele na svou branku. Dane Scarlett poslal svou hlavičku mimo dosah českého borce. První zákrok tak přišel až v 38. minutě, kdy si poradil s lehkou střelou.

Obrat Chelsea začala po hodině hry. Pokutový kop proměnil Myles Peart-Harris. O tři minuty později bylo dokonce srovnáno. Pěknou kombinaci zakončil střelou do prázdné branky Marcel Lewis.

Blues byli při chuti a měli několik šancí ke vstřelení rozdílové branky. Pak ale přišel faul hostujícího Devinea a začla potyčka. Do té se zapojil také Petr Čech, který celou situaci uklidňoval. Nakonec s červenou kartou odešel Alfie Devine a domácí Daniel Drinkwater.

Ale Chelsea nakonec uspěla! Z hranice pokutového území se prosadil Myles Peart-Harris. Domácí už náskok ubránili a i díky Petru Čechovi v brance zvítězili 3:2!

Česká hvězda pomohla týmu v klíčových momentech, kdy uklidnila hru a posbírala několik nebezpečných centrů soupeře.