Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video + galerie prohře nezabránil

Čech zpátky na Stamford Bridge: Bloudění, potyčka a ztráta bodů

Zdroj: Nova Sport

Petr Čech se vrátil na Stamford Bridge. Poprvé však hrál na stadionu Chelsea jako soupeř. A premiéra to byla plná emocí. Ty vyvolala především potyčka ze závěru poločasu. Ačkoliv Čech předvedl několik povedených zákroků, na body to nakonec nestačilo. Chelsea vyhrála 2:0.

Pro Čecha začal návrat na stadion Chelsea humorným momentem. Jako by totiž zapomněl, že už zde není domácím hráčem, zamířil před utkáním do šatny Blues. Omyl si však vzápětí uvědomil a vydal se správnou cestou.

 

 

V utkání ale pak držel akcie Arsenalu dlouho nad vodou. Chelsea, která po hrubě nepovedeném startu do soutěže musela konečně zabrat, jinak by jí hrozil pád až na sestupové pozice, marně Čechovu branku dobývala. Reprezentační brankář se poprvé vyznamenal ve 24. minutě, kdy zabránil v cestě do sítě míči po tvrdé střele Costy. Po deseti minutách pak nedovolil skórovat ani Pedrovi, jemuž v šanci sebral míč skokem pod jeho nohy.

 

16

Galerie: Petr Čech se vrátil na Stamford Bridge

Zdroj: Profimedia

Petr Čech se vrátil na Stamford Bridge

Hodnocení:

 

Konec první půle pak přinesl množství emocí. Diego Costa úmyslně vyprovokoval Gabriela, ten jej kopl a po červené kartě putoval pod sprchy. Costovo chování, který chvíli před tím poslal Gabriela nevybíravě rukama k zemi, se obešlo jen se žlutou kartou. Do potyčky se připletl i Petr Čech, který se snažil uklidnit emoce.

 


Po přestávce pak už přišly branky. Bohužel pro Petra Čecha a Arsenal. V 53. minutě totiž po centru Fabregase nepohlídala obrana Gunners Kurta Zoumu a ten hlavou k tyči otevřel skóre.

 

Šance Arsenalu na bodový zisk však stále žila a to i díky Čechovi. Ten za pět minut zneškodnil tvrdou střelu Hazarda.

 

Arsenalu však body tentokrát body souzeny nebyly. Další pohroma pro hosty přišla deset minut před koncem, kdy za Gabrielem dorazil do šatny předčasně po nešetrném zákroku a druhé žluté kartě i Cazorla. Tečku za utkáním udělal obránce Arsenalu Chambers, který si do vlastní sítě srazil střelu Fabregase.
 

mas TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

Celý Program