premier league dostal 4 góly

Čechův černý večer: Místo rekordu přišly hrubky a výprask!

Petr Čech
Petr Čech

Čekání pokračuje. Brankář Petr Čech ani na druhý pokus nevyužil šanci stanovit nový rekord Premier League v počtu vychytaných čistých kont. Na půdě Southamptonu se mu dvakrát nedařilo, dostal hned čtyři góly a Arsenal musel skousnout nečekaný výprask 0:4.

V předchozích šlágru s Manchesterem City sebral Čechovi 170. nulu v závěru nechytatelným volejem Yaya Touré, na hřišti Southamptonu vydržela české reprezentační jedničce naděje na překonání ligového rekordu pouhých 19 minut. To se totiž blýskl dalším parádním gólem obránce Martina, reprezentant exotického Curacaa. Čech se natahoval marně.

Arsenal vůbec nepřipomínal tým, který bojuje o titul. Trápení týmu kouče Arséna Wengera pokračovalo i po změně stran. Po chybě Čecha se trefil stoper Van Dijk, ale tentokrát sudí ještě hosty od druhéo gólu uchránil, když viděl ofsajdové postavení.

Otřesený Čech si po tvrdém souboji vyžádal ošetření, ale v zápase pokračoval. Chvíli na to už míč ze své sítě lovil podruhé po trefě Longa. Černý večer plzeňského rodáka ale ještě nebyl u konce. V 69. minutě se rozmýšlel, zda vyběhne na prudký centr na přední tyč. Záměr si nakonec rozmyslel a na hlavičku Fonteho už nestačil zareagovat...

Petr Čech

Poslední hřebíček do rakve Arsenalu přidal v nastavení opět Long, který utekl hostující obraně a zkušeného brankáře potupil střelou mezi nohama. Londýnský celek přišel po porážce 0:4 o možnost vyhoupnout se do čela Premier League před Leicester, Čech zase o stanovení rekordu.

"Nehráli jsme podle představ, ale takový je fotbal. Zvlášť v Premier League. Když na vás přijde takovýhle den a nenajdete si cestičku, těžko se dá uspět," cituje klubový web Čecha, který tak historickému žebříčku dál vládne společně s Davidem Jamesem. Oba mají shodně na kontě 169 nul.

Další šanci na osamostatnění se na čele bude mít někdejčí gólman pražské Sparty, Renne a Chelsea v ponděli 28. prosince, kdy Arsenal hostí nováčka z Bournemouthu.