Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Úspěch české ligy

Čechům a Slovákům se otevírá MLS, z dalšího přestupu těží Pelta

Ján Greguš
Zdroj: Profimedia

Pro Čechy a Slováky otevřeno. Americká MLS už není záležitostí jen pro rodáky ze Severní a Jižní Ameriky a evropské vysloužilce, ale také pro Čechy a Slováky. Po Zdeňku Odráškovi míří do Států také slovenský záložník Ján Greguš. Z jeho přestupu má radost i Miroslav Pelta.

Z české ligy se pomalu otevírá cesta do Ameriky. Tedy s přestupem. Zdeněk Ondrášek se do Dallasu dostal přes norské Tromso a polskou Wislu Krakov. Ján Greguš měl cestu o jednu mezizastávku kratší.


Slovenský záložník začal českou štaci v Baníku, odkud putoval do Jablonce. A po jedné sezoně si ho za 50 milionů stáhla Kodaň. Ta ho teď prodala Minnesotě za 80 milionů a Jablonec z přestupu opět těží. Do kasy Peltova klubu přistane 8 milionů.


A Greguš si bude v zámoří žít americký sen. Podle tamních zdrojů bude brát plat 1,5 milionu korun měsíčně. Sedmadvacetiletý rodák z Nitry se přesune do Ameriky v polovině ledna a jeho představení minnesotským fanouškům bude velkolepé. Poprvé by ho klub totiž měl světu ukázat při utkání NHL.


Jána Greguše čeští fanoušci neznají jen v dresu Baníku a Jablonce. V posledních měsících se opět postavil proti Čechům. Nejdříve ve slovenském národním týmu a poté proti Slavii, kdy nastoupil za Kodaň v obou zápasech Evropské ligy.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:35

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program