Fotbal Úspěch české ligy

Čechům a Slovákům se otevírá MLS, z dalšího přestupu těží Pelta

Ján Greguš
Zdroj: Profimedia
Téma:

Pro Čechy a Slováky otevřeno. Americká MLS už není záležitostí jen pro rodáky ze Severní a Jižní Ameriky a evropské vysloužilce, ale také pro Čechy a Slováky. Po Zdeňku Odráškovi míří do Států také slovenský záložník Ján Greguš. Z jeho přestupu má radost i Miroslav Pelta.

Z české ligy se pomalu otevírá cesta do Ameriky. Tedy s přestupem. Zdeněk Ondrášek se do Dallasu dostal přes norské Tromso a polskou Wislu Krakov. Ján Greguš měl cestu o jednu mezizastávku kratší.


Slovenský záložník začal českou štaci v Baníku, odkud putoval do Jablonce. A po jedné sezoně si ho za 50 milionů stáhla Kodaň. Ta ho teď prodala Minnesotě za 80 milionů a Jablonec z přestupu opět těží. Do kasy Peltova klubu přistane 8 milionů.


A Greguš si bude v zámoří žít americký sen. Podle tamních zdrojů bude brát plat 1,5 milionu korun měsíčně. Sedmadvacetiletý rodák z Nitry se přesune do Ameriky v polovině ledna a jeho představení minnesotským fanouškům bude velkolepé. Poprvé by ho klub totiž měl světu ukázat při utkání NHL.


Jána Greguše čeští fanoušci neznají jen v dresu Baníku a Jablonce. V posledních měsících se opět postavil proti Čechům. Nejdříve ve slovenském národním týmu a poté proti Slavii, kdy nastoupil za Kodaň v obou zápasech Evropské ligy.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program