Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Úspěch české ligy

Čechům a Slovákům se otevírá MLS, z dalšího přestupu těží Pelta

Ján Greguš
Zdroj: Profimedia

Pro Čechy a Slováky otevřeno. Americká MLS už není záležitostí jen pro rodáky ze Severní a Jižní Ameriky a evropské vysloužilce, ale také pro Čechy a Slováky. Po Zdeňku Odráškovi míří do Států také slovenský záložník Ján Greguš. Z jeho přestupu má radost i Miroslav Pelta.

Z české ligy se pomalu otevírá cesta do Ameriky. Tedy s přestupem. Zdeněk Ondrášek se do Dallasu dostal přes norské Tromso a polskou Wislu Krakov. Ján Greguš měl cestu o jednu mezizastávku kratší.


Slovenský záložník začal českou štaci v Baníku, odkud putoval do Jablonce. A po jedné sezoně si ho za 50 milionů stáhla Kodaň. Ta ho teď prodala Minnesotě za 80 milionů a Jablonec z přestupu opět těží. Do kasy Peltova klubu přistane 8 milionů.


A Greguš si bude v zámoří žít americký sen. Podle tamních zdrojů bude brát plat 1,5 milionu korun měsíčně. Sedmadvacetiletý rodák z Nitry se přesune do Ameriky v polovině ledna a jeho představení minnesotským fanouškům bude velkolepé. Poprvé by ho klub totiž měl světu ukázat při utkání NHL.


Jána Greguše čeští fanoušci neznají jen v dresu Baníku a Jablonce. V posledních měsících se opět postavil proti Čechům. Nejdříve ve slovenském národním týmu a poté proti Slavii, kdy nastoupil za Kodaň v obou zápasech Evropské ligy.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program