Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2018
fotbal aktuální téma

Čech s Vydrou v ohrožení!? Anglie chce po brexitu seškrtat soupisky

Petr Čech
Zdroj: Profimedia

Fotbalové kluby v Anglii by mohly omezit počet cizinců na soupisce. Tamní Fotbalová asociace totiž ještě před odchodem z Evropské unie navrhne snížit počet ze současných 17 na 12 zahraničních hráčů v každém týmu.

Z pohledu českého fanouška by se toto opatření mohlo dotknout brankáře londýnského Arsenalu Petra Čecha a útočníka Matěje Vydry z Burnley.
 


 

Představitelé asociace podle deníku The Times předloží návrh všem klubům z Premier League už tento týden. Přitom více než 12 cizinců má na soupisce hned třináct ze všech dvaceti klubů hrající nejvyšší fotbalovou soutěž.
 

V případě souhlasu s redukcí počtu cizinců FA na oplátku udělí povolení hrát všem zahraničním fotbalistům, kteří podepíšou smlouvu s klubem Premier League.

 

Dosud FA uděluje povolení hráčům ze zemí mimo Evropskou unii či evropský hospodářský prostor (EEA) pouze po splnění přísných kritérií týkajících se odehraných reprezentačních zápasů.
 

Připomeňte si reportáž o brexitu z roku 2016:


 

Pokud se nicméně kluby s FA na pravidlech po brexitu nedohodnou, může se stát, že hráči z EU budou muset k získání pracovního povolení splnit stejná kritéria jako nyní právě cizinci z ostatních zemí.

 

Británie odejde z Evropské unie 29. března příštího roku.

 

mm TN.cz