Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2015 17:40
video community shield

Čech byl za vítěze. To Wenger nepodal Mourinhovi ruku

Zdroj: Twitter

José Mourinho nedbal na tradici fotbalového svátku a při utkání o Community Shield na sebe ani nevzal oblek. Snad to tušil. Jeho Chelsea boj o Community Shield prohrála. Radoval se Petr Čech, Arsenal i trenér Arsene Wenger, kterému se Special One často smál.

Tentokrát musel Mourinho skousnout prohru. Devětkrát v řadě Arsenal nad Chelsea nevyhrál a mezitím musel skousnout i potupnou prohru 0:6. S příchodem Petra Čecha se ale možná vše mění. I když trenér týmu ze Stamford Bridge si pořád mele svou.


Jose Mourinho a Arsene Wenger
Zdroj: Profimedia Jose Mourinho a Arsene Wenger


"Chelsea byla lepším týmem, měli jsme větší iniciativu, dobrou kontrolu míče. Ale to víte, jsme ve fázi sezony, kdy je mnohem obtížnější otočit výsledky, protože hráči ještě nejsou v plné formě a chybí jim agresivita," vysvětlil Mourinho.


První velká trofej sezony jednoduše patří Arsenalu a radoval se i Petr Čech, který zatím počítá jen triumfy. Za Gunners nastoupil třikrát a třikrát zvítězil. „Petr si vedl velmi dobře. Možná měl i vliv na soupeře. Cítili, že ke gólu povede jen perfektní střela,“ radoval se Arsene Wenger.


Arsene Wenger
Zdroj: Profimedia Arsene Wenger


Po zápase si šel Mourinho plácnout i se svým bývalým svěřencem a nakonec pogratuloval všem hráčům Arsenalu. Ale když přicházel Arsene Wenger, ruky se nedočkal. Trenér Arsenalu se setkání filigránsky vyhnul. "Byl jsem na takovém místě, že jste se mi mohli vyhnout jen v případě, když jste sami chtěli. Každý hráč Arsenalu šel mým směrem," tvrdil Mourinho. Měl pravdu. Frustraci Mourinho skrýval těžko. Dokonce ani medaili si nenechal. Při odchodu do šaten ji zahodil na tribunu. "Nesbírám medaile za druhá místa, ať si jí užije ten fanda Arsenalu," vysvětlil.


Jedno je ale jisté: sezona ještě pořádně nezačala a už to pořádně vře. Boj o Londýn bude letos pořádně peprný. Ať už díky Petru Čechovi, Arsenu Wengerovi nebo José Mourinhovi.

ram TN.cz