kontroverzní podpora

Čečenský vůdce domluvil hvězdě UFC: Jsi vzorem, nekonči kariéru

UFC zápasník Chamzat Čimajev a čečenský vůdce Ramzan Kadyrov
Zdroj: Instagram / Khamzat Chimaev
UFC zápasník Chamzat Čimajev a čečenský vůdce Ramzan Kadyrov
David Chmátal
David Chmátal
3.3. 2021 17:23
Téma:
MMA

Čečenský Vlk, Chamzat Čimajev, kariéru nekončí! Zasloužil se o to kontroverzní vůdce jeho domoviny Ramzan Kadyrov, který mladému vzoru milionů fanoušků domluvil.

Nováček roku 2020 oznámil konec kariéry v pondělí, kvůli přetrvávajícím následkům prosincového prodělání covid-19. Tím překvapil nejen fanoušky, ale také UFC šéfa Danu Whitea i čečenského vůdce Ramzana Kadyrova.
 


"Nevěřil jsem tomu a Chamzatovi jsem zavolal. On mi řekl, že jeho zotavení jde pomalu a chce být k fanouškům upřímný. Proto se rozhodl jim nedávat naději,"
 napsal Kadyrov ve svém komentáři.A pokračoval: "Já mu řekl, že všichni Čečenci jsou zklamaní. Připomněl jsem mu, že inspiruje všechny ostatní a ti k němu vzhlíží a s nadějí se těší na jeho úspěchy. A pokud si budou muset fanoušci na jeho návrat počkat, tak to tak všichni trpělivě uděláme."


A v závěru prohlášení Kadyrov uvedl: "Během rozhovoru si Čimajev uvědomil, jak je jeho kariéra důležitá pro každého Čečence, a slíbil, že vynaloží veškeré úsilí, aby se co nejdříve vzpamatoval." A svému oblíbenci také nabídl zázemí pro rehabilitaci i následný přípravný kemp.
Kadyrov se netají svou oblibou v bojových sportech a rád se obklopuje hvězdami. V minulosti například jeho pozvání přijal Chabib Nurmagomedov, Floyd Mayweather, Mike Tyson a řada dalších MMA zápasníků.
 

Problémem je jeho politická činnost, kdy je s jeho osobou spojováno porušování lidských práv, diskriminace homosexuálů i údajné pokusy o odstranění nepohodlných osob. Na základě těchto okolností na čečenského vůdce, osoby jemu blízké i na společnosti, ve kterých má být zainteresován USA uvalila sankce. Ty se dotýkají i MMA organizace ACA, ve které například bojuje český ranař Michal Martínek.


Podívejte se parádní knokaut z galavečeru ACA 109. Roman Dik odvážně hecoval soupeře, následně dostal výprask:


 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Itálie - Anglie

   13:05 14:45
   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

   19:30

   NHL News

   19:40

   Racing magazine (1)

   20:00

   Kitesports Insights & X - Project

 • Nova Sport 2

  • Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   13:30 15:00
   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

   17:30

   Premier League Darts 2021

Celý program