Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.11. 2018 13:44
Pardubice v problémech

Čáslavovy testy na kokain byly pozitivní, prý nebyl v Dynamu sám

Petr Čáslava
Zdroj: Profimedia

V Pardubicích to vře. Kromě toho, že se hokejový tým krčí na předposledním místě tabulky, tak podle deníku Sport krevní testy potvrdily přítomnost kokainu v krvi Petra Čáslavy. Jízda pod vlivem omamných látek ho tak přijde pěkně draho.

Devětatřicetiletý Čáslava se dostal do problémů v polovině června, kdy ho zastavila policejní hlídka a mistr světa z roku 2010 měl pozitivní zkoušku na užítí návykových či omamných látek.


Čáslava na oficiální výsledky stále čeká, ale v blízké budoucnosti by měl absolvovat slyšení na policii. Hodnota pro kokain, po jejímž dosažení je řidič ovlivněn návykovou látkou činí 25 ng/ml. Deník Sport přišel s informací, že ji Čáslava výrazně překročil. A hovoří se o překročení v řádu desetinásobků. To, že by byl Čáslava jen pasivním uživatelem, je tak nepravděpodobné.


Pardubický klub čeká s vyjádřením až na oficiální výsledky a po nich bude známo, jestli s ikonou klubu nerozváže smlouvu. A co hůř, Čáslava nemusí být jediným uživatelem kokainu v pardubické kabině.


Klub nechal otestovat před sezonou všechny hráče a podle deníku Sport mělo pozitivní nálezy hned několik dalších hráčů. Klub ale tyto zvěsti odmítá. „Výsledky nás ovšem zajímaly z toho důvodu, abychom zjistili případné přetížení hráčů. Nešlo tedy v prvé řadě o zjišťování přítomnosti omamných látek. A nemám informace, že by v tom mělo být víc hráčů, respektive máme informaci, že jsou všichni ostatní hráči čistí,“ řekl Sportu generální manažer Dynama Dušan Salfický.


 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program