Pardubice v problémech

Čáslavovy testy na kokain byly pozitivní, prý nebyl v Dynamu sám

Petr Čáslava
Zdroj: Profimedia
Téma:

V Pardubicích to vře. Kromě toho, že se hokejový tým krčí na předposledním místě tabulky, tak podle deníku Sport krevní testy potvrdily přítomnost kokainu v krvi Petra Čáslavy. Jízda pod vlivem omamných látek ho tak přijde pěkně draho.

Devětatřicetiletý Čáslava se dostal do problémů v polovině června, kdy ho zastavila policejní hlídka a mistr světa z roku 2010 měl pozitivní zkoušku na užítí návykových či omamných látek.


Čáslava na oficiální výsledky stále čeká, ale v blízké budoucnosti by měl absolvovat slyšení na policii. Hodnota pro kokain, po jejímž dosažení je řidič ovlivněn návykovou látkou činí 25 ng/ml. Deník Sport přišel s informací, že ji Čáslava výrazně překročil. A hovoří se o překročení v řádu desetinásobků. To, že by byl Čáslava jen pasivním uživatelem, je tak nepravděpodobné.


Pardubický klub čeká s vyjádřením až na oficiální výsledky a po nich bude známo, jestli s ikonou klubu nerozváže smlouvu. A co hůř, Čáslava nemusí být jediným uživatelem kokainu v pardubické kabině.


Klub nechal otestovat před sezonou všechny hráče a podle deníku Sport mělo pozitivní nálezy hned několik dalších hráčů. Klub ale tyto zvěsti odmítá. „Výsledky nás ovšem zajímaly z toho důvodu, abychom zjistili případné přetížení hráčů. Nešlo tedy v prvé řadě o zjišťování přítomnosti omamných látek. A nemám informace, že by v tom mělo být víc hráčů, respektive máme informaci, že jsou všichni ostatní hráči čistí,“ řekl Sportu generální manažer Dynama Dušan Salfický.


 

Související témata:
hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program